2020 Ferrari Roma. Najmłodsze i najmniejsze dziecko tej marki

Choć wygląda futurystycznie, a front ma wiele wspólnego z limitowanym modelem Monza, to jednak mówimy o czymś skrajnie innym. 2020 Ferrari Roma to bazowy model marki z Maranello.

Zapowiadany od dawna model ujrzał światło dzienne. 2020 Ferrari Roma to nowość w gamie marki z Maranello. Mówimy o modelu, który będzie pełnił rolę najtańszego i najprostszego samochodu tej marki - choć na taki nie wygląda.

2020 Ferrari Roma - z twarzą Monzy

Samochód ten, poza piękną nazwą, po swoich włoskich kolegach z Maranello odziedziczył też wiele elementów. Konstrukcyjnie Ferrari Roma jest mocno powiązane z modelem Portofino - łączy je między innymi platforma, ale także silnik. Jednostka 3.9 V8 oferuje 620 KM, co zapewnia sprint do 100 km/h w 3,4 sekundy. Moc przekazywana jest na tylną oś za pośrednictwem 8-biegowej przekładni DCT, która zadebiutowała w modeli SF 90 Stradale.

Wizualnie model ten to całkowita nowość w gamie tego producenta. Czuć tutaj powiew świeżości i fantastyczną inspirację starymi modelami z Maranello. Zgrabne miękkie przetłoczenia i opadający tył tworzą niespotykany klimat, którego próżno szukać u konkurencji. Wnętrze również zaprojektowano zgodnie z nową ideologią. Otacza ono kierowcę, tworząc swego rodzaju kokon. Na tunelu środkowym ulokowano z kolei ekran sterujący multimediami czy ustawieniami samochodu.

Ferrari Roma to kolejny krok, który ma na celu budowę silnego portfolio marki z Maranello. Efektowna stylistyka to tylko jeden z kluczowych elementów. Ważne będą tutaj także właściwości jezdne oraz sam charakter tego auta.

*tekst będziemy aktualizować wraz z prezentacją dalszych informacji