Czas elektryfikacji aut użytkowych. Debiutuje 2020 Opel Vivaro-e

Elektryczne auta użytkowe zyskują na popularności. 2020 Opel Vivaro-e to odpowiedź na oczekiwania rynku, zwłaszcza w tzw. "transporcie ostatniej mili".

Opel mocno uderza w elektryfikację. Corsa-e i hybrydowy Grandland to jedynie zalążek tego, co czeka nas w najbliższej przyszłości. 2020 Opel Vivaro-e to zapowiadany od dłuższego czasu model, który ma być kolejnym filarem w gamie tego producenta, zgodnie z planem PACE!.

2020 Opel Vivaro-e - specyfikacja, dane techniczne

Elektryczny Opel Vivaro-e bazuje na platformie EMP2, która jest bardzo elastyczną konstrukcją, łatwą do dopasowania do specyficznych potrzeb. Model ten oferowany będzie z dwoma wariantami baterii. Podstawowa ma 50 kWh pojemności, gdzie zasięg na jednym ładowaniu ma wynosić 201 kilometrów. Opcją będzie wariant 75 kWh z prognozowanym zasięgiem 298 kilometrów. Nie poznaliśmy jeszcze mocy samej jednostki napędowej, ale nie zdziwimy się jeśli będzie to ta sama konstrukcja co w Corsie-e czy w Peugeocie e-208. 136 KM i 260 Nm momentu obrotowego to wartości, które w zupełności wystarczą do tego typu auta.

2020 Opel Vivaro-e to rozwiązanie, które doceni zwłaszcza tak zwany transport "ostatniej mili", poruszający się w granicach miast i aglomeracji. Przy takim zasięgu użytkowanie przez cały dzień będzie bezproblemowe. Dodatkowo różne benefity płynące z korzystania z auta na prąd będą tym, co zachęci firmy do przesiadki na elektryka.

Elektryczne Vivaro trafi do sprzedaży w przyszłym roku. W ślad za tym modelem pójdą kolejne propozycje z tego segmentu - ofertę zasili elektryczny wariant modelu Combo i Zafiry Life.