Mercedes Klasy E zaprezentowany, ale tak na 50%. Będzie dużo zmian

Mercedes Klasy E został zaprezentowany... w maskowaniu. Niemcy szykują się do premiery odświeżonej wersji swojego bestsellera.

Niemcy podkręcają emocje przed premierą jednego z najważniejszych dla siebie modeli. Mercedes Klasy E w tym roku zyska nowe oblicze i szereg nowoczesnych technologii, którymi producent już się pochwali.

Mercedes Klasy E

Przede wszystkim MBUX

Największą zmianą odczuwalną w codziennym użytkowaniu będzie wprowadzenie do Klasy E najnowszego wariantu systemu multimedialnego MBUX. Nie tylko zwiększy on komfort użytkowania samochodu, ale także zaoferuje wiele nowych funkcji. Sterowanie głosowe ma działać sprawniej i ułatwi obsługę auta bez odrywania uwagi od prowadzenia.

Drugą ważną nowością jest dorzucenie systemów wspierających kierowcę. Active Distance Assist Distronic skupi się na wykrywaniu korków i spowolnień jeszcze przed momentem, w którym zauważy je kierowca. Dane pobierane są tutaj z komunikatów drogowych oraz informacji o ruchu.

Poza tym obecne wcześniej rozwiązania zostaną unowocześnione i zapewnią większą skuteczność. Mowa tutaj o aktywnym tempomacie z funkcją śledzenia pasa ruchu, kamerach i czujnikach monitorujących ruch wokół samochodu.

Wizualnie Mercedes Klasy E upodobni się do CLS-a i CLA

Co ciekawe bardzo mocno zmieni się aparycja Klasy E. Model ten zyska całkowicie nowy front i tył. Przód będzie zbliżony do tego, co oferuje CLS i CLA, co oznacza agresywniejszą i nowocześniejszą linię. Z tyłu zagoszczą poziome światła zachodzące na klapę bagażnika. We wnętrzu znajdziemy nową kierownicę z podwójnymi ramionami - będzie to wyróżnik nowych Mercedesów.

Pod maską dużo hybryd

Odświeżony Mercedes Klasy E zyska aż siedem wariantów plug-in hybrid. Do tego część zyska napęd 4MATIC. Poza tym dwulitrowa i trzylitrowa benzyna zyska miękką hybrydę z układem EQ Boost. Sześciocylindrowa rzędówka zyska także 48-woltową instalację elektryczną.

Kiedy Mercedes zaprezentuję nową Klasę E? Targi w Genewie to dobry typ, ponieważ sprzedaż tego modelu ma wystartować latem.