408 KM w BMW Z4 M40i. Szwajcarzy wzmocnili roadstera z Monachium

Dahler, szwajcarski tuner specjalizujący się w modyfikacjach BMW, przygotował pakiet dla nowego Z4. Zmiany wizualne są delikatne, ale pod maską zadziało się już znacznie więcej.

Nowe BMW Z4 dopiero wkracza na rynek. Dla tunerów nie jest to jednak przeszkoda - Ci, którzy od dawna pracują z autami tej marki, doskonale wiedzieli od czego zacząć prace. Dahler, szwajcarska firma specjalizująca się w podkręcaniu samochodów z Monachium wzięła na warsztat jeszcze gorącego roadstera w najmocniejszym wariancie M40i. Cel był prosty - wycisnąć z niego jeszcze więcej. I to się udało. Po tuningu silnik ten generuje aż 408 KM (o 67 więcej niż seryjna odmiana). Zyskał on także 120 Nm momentu obrotowego (620 Nm), co znacząco poprawiło osiągi. Sprint do setki ma zajmować około 4 sekund, zaś prędkość maksymalna po zdjęciu ogranicznika to 300 km/h.

Co jeszcze się zmieniło? Dahler nie przygotował pełnego pakietu wizualnego, ale dzięki delikatnym poprawkom podkręcił charakter sportowego Z4. Auto obniżono, zaś zderzaki i progi uzbrojono w dyskretne nakładki. Nie zabrakło tutaj także nowego układu wydechowego, zapewniającego odpowiednią ścieżkę dźwiękową. W nadkolach pojawiły się zaś 20-calowe felgi o charakterystycznym dla tej firmy wzorze. Przyjemnym dodatkiem jest szklany "windshot" ulokowany pomiędzy tylnymi pałąkami - zmniejsza on zawirowania wiatru w kabinie podczas szybszej jazdy.

Dahler nie pochwalił się jeszcze cenami swojego pakietu, ale z pewnością nie są one wysokie. A 408 KM w stosunkowo lekkim roadsterze może być argumentem, który zachęci nabywców tego auta do wysłania swoich Z4 na kurację wzmacniającą.