86 głośników w Hummerze. Potrafią zagrać tak głośno, że dźwięk niesie się kilometrami [VIDEO]

Amerykanie kochają głupie pomysły. Wsadzenie 86 głośników do Hummera zdecydowanie do takich należy.

Wielkie koła, neony, głośniki zamocowane w każdym możliwym miejscu i krzykliwe kolory. Taki widok zapewne kojarzycie z wielu amerykańskich filmów, gdzie w roli głównej lub w tle pojawiały się samochody po tuningu. Cóż, oto jednej z najlepszych przykładów na to, że w USA taka moda wciąż ma się świetnie.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=4P5hqimyJfY[/embedyt]

Właściciel studia nagraniowego z Atlanty, Rafael Capone, zdecydował się na włożenie do swojego Hummera H2 aż 86 głośników. Jego muzyczny projekt ma na celu promocję jego biznesu, a przy okazji może służyć jako mobilny zestaw imprezowy. Pomaga w tym zestaw ledów, które ulokowano wszędzie - nawet na kierownicy. Samochód ten to coś więcej niż zwykły pojazd z potężnym nagłośnieniem. W tym Hummerze ukryto 11 wzmacniaczy, zaś wszystko sterowane jest specjalnym stołem mikserskim - bez niego opanowanie dźwięku byłoby niemożliwe.

Jak podkreśla autor projektu nagłośnienie jest tak mocne, że w odpowiednich warunkach dźwięk z głośników może nieść się nawet na trzy mile, czyli blisko pięć kilometrów. My takie stwierdzenia bierzemy w mocny cudzysłów, ale nie da się ukryć, że tak wyposażony Hummer może narobić sporo hałasu.