Abarth 595 zyskuje dwie nowe wersje - Monster Energy Yamaha i Scorpioneoro

Abarth 595 żyje i ma się świetnie. Teraz na rynek wjeżdża 4000 egzemplarzy w dwóch unikalnych seriach - Monser Energy Yamaha i Scorpioneoro.

Ten samochód prędko nie zniknie z rynku. Abarth 595 wciąż budzi wiele pozytywnych emocji i jest jednym z tańszych hothatchy na rynku. Włosi regularnie prezentują kolejne limitowane serie. Tak jest i w tym przypadku - oto wariant Monster Energy Yamaha i Scorpioneoro. Obydwie serie limitowane są do 2000 egzemplarzy.

Abarth 595 Monster Energy Yamaha

Seria ta nawiązuje do współpracy pomiędzy markami, prowadzonej od 2015 roku. Auta wykończone są w czarno-niebieskim malowaniu, które nawiązuje do motocykla YZR-M1 Monster Energy Yamaha z serii MotoGP. Na masce znalazło się natomiast logo Monster Energy, partnera zespołu. Detale na drzwiach wykończono szarym odcieniem.

W kabinie największym wyróżnikiem jest obszycie zagłówków w fotelach. Pojawiło się tutaj oczywiście logo Yamahy i Monstera.

Abarth 595 Scorpioneoro

To znacznie bardziej dystyngowana wersja, która ma więcej klasy i elegancji. Połączono tutaj czarny lakier ze złotymi detalami. Nie zabrakło też szachownicy na dachu i oczywiście złotego skorpiona na masce. To ukłony do Abartha A112 Targa Oro, modelu z 1979 roku. Klienci mogą ten model zamówić także w odcieniach Podium Blue, Racing White i Record Grey.

Kabina wyróżnia się czarnymi wstawkami i obszyciem zagłówków we włoską flagę. Auto oferowane jest z zegarkiem firmy Breil, pasującym do samochodu.

Obydwa auta mają identyczną specyfikację mechaniczną

Ich sercem jest jednostka 1.4 T-JET, która generuje 165 KM. Moc trafia na przednie koła. Wersja Monster Energy Yamaha zyskała dodatkowo tylne zawieszenie Koni z systemem Frequency Selective Damping, poprawione hamulce i wydech Record Monza. Te elementy w Scorpioneoro są najprawdopodobniej opcją.