2019 Abarth 695 70° Anniversario. Sportowiec z historią

Wiecie, że Abarth ma już 70 lat? Z tej okazji marka ta przygotowała unikalną wersję modelu 695, która nawiązuje do oryginalnych modeli.

Kiedy w 1949 roku Carlo Abarth (w rzeczywistości Karl, gdyż pochodził z Austrii) założył swoją markę zapewnie nie spodziewał się, że 70 lat później kolejne modele zyskają charakterystycznego skorpiona. Abarth 695 70° Anniversario (2019) podsumowuje tę historię w możliwie najlepszy sposób. Przede wszystkim model ten zmodyfikowano wizualnie, dodając charakterystyczne poszerzenia nadwozia oraz wielką lotkę nad tylną klapą. Ma ona w pełni manualną regulację i została opracowana w tunelu aerodynamicznym, dzięki czemu przynosi faktyczne korzyści w prowadzeniu.

Według Abartha docisk może być większy nawet o 42 kilogramy przy określonych prędkościach, a liczba korekt kierownicą w trakcie jazdy wynikająca z lekkiego tyłu ma zmniejszyć się nawet o 40%.

Sercem tego auta jest jednostka 1.4 MultiAir o mocy 180 KM, spięta z 6-biegową skrzynią biegów. Sprint do setki ma zajmować 6,7 sekundy przy skrzydle w pozycji zerowej. Zmieniono też układ hamulcowy - dodano konstrukcję Brembo z 305-mm tarczami z przodu i 240 mm z tyłu.

Charakterystyczne malowanie Monza 1958 nawiązuje do zwycięskiego auta, które pobiło 6 międzynarodowych rekordów (oczywiście chodzi o 500 Abarth). Wnętrze także podrasowano kubełkowymi fotelami, lepszymi materiałami oraz kompletnym wyposażeniem.