Policyjne ABT w lusterku? Audi RS4-R nie bierze jeńców!

Uwaga, policyjne Audi RS4-R od ABT jest gotowe na podbój autostrad! W ramach akcji Tune it! Safe! kolejny raz tunerzy przygotowali auto dla policji.

Z tym samochodem nie ma żartów. W ramach akcji Tune It! Safe! po raz kolejny tunerzy przygotowali samochód dla niemieckiej policji - tym razem jest to Audi RS4-R od ABT. Samochód zostanie zaprezentowany podczas targów w Essen już na początku grudnia 2019.

Uwaga, jest szybki!

Gdybyście zobaczyli to auto w lusterku, to od razu ściągalibyście nogę z gazu. ABT nie ceregieli się w swoich modyfikacjach. Audi RS4-R wyciska z silnika 2.9 V6 równo 530 KM i 690 Nm momentu obrotowego. To o 80 KM i 90 Nm więcej od seryjnego auta. Krótko mówiąc - nie ma tutaj z czym się mierzyć.

Do setki samochód ten rozpędza się w 4,1 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 280 km/h. Poza modyfikacjami silnika, Audi RS4-R jest także solidnie podrasowane wizualnie oraz pod kątem zawieszenia. Dodatkowo pakiet RS Dynamics Package poprawia właściwości jezdne tego auta.

Tune It! Safe!

Niemiecka akcja Tune It! Safe! prowadzona jest już od wielu lat. Jej celem jest uświadomienie ludzi w tematyce bezpiecznego tuningu. Wiele osób chętnie zabiera się za "rasowanie" swojego auta. niekiedy najniższym kosztem. W ubiegłym roku autem promującym akcję Tune It! Safe! było BMW i8 od AC Schnitzer.