Alfa Romeo 4C Spider - Piękno niejedno ma imię

Nowy rok dopiero co się zaczął, a już jesteśmy zasypywani gradem informacji odnośnie do nowych modeli. Wszystko za sprawą salonu samochodowego NAIAS w amerykańskiej stolicy motoryzacji, Detroit, który właśnie ma miejsce. Poznajcie długo wyczekiwaną Alfę Romeo 4C Spider.

Na pierwszy rzut oka samochód nie różni się w jakiś szczególny sposób od swojego pierwowzoru w wersji coupe. Można by powiedzieć, że po prostu zabrakło dachu i to wszystko. Jest jednak kilka subtelnych różnic.

Brak dachu nie jest oczywiście absolutny - materiałowy będzie na wyposażeniu auta. Będzie on zdejmowany ręcznie i chowany w bagażniku. Z czasem w ofercie pojawi się także wykonany z włókna węglowego hardtop. Różnic w stosunku do nadwozia coupe jest jednak więcej.

Samochód wyróżnia się na tle swojego zadaszonego bliźniaka także dodatkowymi wlotami powietrza po bokach oraz nowymi reflektorami, szczególnie tylnymi, wykonanymi w technologii LED. Modyfikacjom poddana została również pokrywa silnika, zaś układ wydechowy został wykonany z tytanu. Ponadto samochód będzie mógł (zależnie od preferencji nabywcy) być wyposażony w felgi w rozmiarze od 17 do 19 cali. W ofercie znajdzie się też 7 kolorów nadwozia i 4 kolory zacisków hamulców.

Wnętrze pojazdu wykonane zostanie w znacznej mierze z kompozytów. Zdobić je będą elementy wykonane z włókna węglowego, a także skórzane wykończenie.

Pod maską znajdzie się jednostka napędowa o dość nietypowej pojemności, znana z modelu 4C Coupe. Jej moc maksymalna wynosi 240 koni mechanicznych, natomiast maksymalny moment obrotowy to 350 Nm. Silnik obsługiwany jest przez zautomatyzowaną przekładnię dwusprzęgłową wyposażoną w łopatki przy kierownicy, co pozwala na efektywne (a zarazem efektowne) przenoszenie mocy na tylną oś.

Tak pokrótce prezentować się będzie Alfa Romeo 4C Spider przeznaczona na rynek amerykański. W Europie możemy spodziewać się pewnych różnic, choć nie powinny one być szczególnie zaskakujące. W USA oraz Wielkiej Brytanii samochód dostępny ma być już latem tego roku. Możliwe więc, że i w pozostałych krajach Starego Kontynentu zawita już niebawem.

Jak Wam się podoba?

 

https://www.youtube.com/watch?v=fzE-6KtwWXY