Alfa Romeo Furia Concept - wizja superauta oczami Polaka

Trzy lata temu internet obiegły rendery niesamowitego projektu Bugatti Gangloff. Co ciekawe za tym przedsięwzięciem nie stał nikt powiązany z tą marką - samochód od podstaw został zaprojektowany przez Polaka, Pawła Czyżewskiego. Dziś designer z Lublina powraca z nowym, równie porywającym pomysłem, który z pewnością chcielibyśmy zobaczyć na drogach. Oto Alfa Romeo Furia.

Realizacja tego projektu zajęła równo dziesięć miesięcy. Podstawą była odpowiednia inspiracja, a w przypadku tego projektu Paweł zdecydował się zaczerpnąć z najlepszych modeli w historii włoskiego producenta. Wśród samochodów, które wpłynęły na ostateczny wygląd Furii można wymienić między innymi legendarną Alfę Romeo Tipo 33/2 Daytona, koncepcyjną P33 Carabo (co szczególnie widać w malowaniu) i P33 Cuneo. Uwagę zwracają nowoczesne elementy, w które wpleciono historyczne nawiązania - tak jak chociażby charakterystyczne “scudetto” wplecione w owalny wlot powietrza.

alfa-romeo-furia-pawel-czyzewski-3

Nam nie pozostaje nic innego jak pogratulować Pawłowi Czyżewskiemu kolejnego rewelacyjnego projektu. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy, tym razem być może już w pod skrzydłami jednego z producentów. Was z kolei zapraszamy do galerii zdjęć!