Alfa Romeo Giulia GT jest teraz supersamochodem marzeń. Ma 800 KM i lekkie V6 pod maską

Klasyka w nowoczesnym wydaniu? Bardzo proszę - klasyczna Alfa Romeo Giulia GT debiutuje w szalonym wydaniu, jako Totem GTA Modificata. To unikalny projekt, który pokazuje, że nowoczesna inżynieria i klasyczne samochody idą w parze.

Włosi kochają klasyczne samochody i wiedzą, że można im dać drugie życie. Totem Automobili robi to w wyjątkowy sposób. Ich restomody mogą być elektryczne, jeśli tego chcecie. Dla fanów analogowej zabawy powstał z kolei szalony projekt. Bazą jest Alfa Romeo Giulia GT. Z oryginału pozostawiono jednak jedynie bryłę nadwozia. Cała reszta została opracowana od postaw - i robi ogromne wrażenie.

Alfa Romeo Giulia GT od Totem Automobili debiutuje w najbardziej szalonym wydaniu. Ma 800 KM

Gwiazdą stanowiska tej marki w Genewie jest model GTAmodificata. To unikalny projekt, który wyciska sto procent możliwości z konstrukcji tego samochodu. Choć nadwozie wygląda niczym w oryginalnym modelu, to nie ma z nim wspólnego nawet jednego elementu. To w zasadzie lekka konstrukcja, którą tutaj całkowicie obudowano elementami z włókna węglowego, który wystylizowano w unikalny sposób. Dzięki temu masa spadła o 200 kilogramów i nie przekracza tony.

W poszerzonych nadkolach ulokowano klasycznie wyglądające 19-calowe felgi, które obuto w opony Pirelli Trofeo R. Za nimi kryją się z kolei tarcze hamulcowe o średnicy średnicy 355 mm z przodu (z sześciotłoczkowymi zaciskami) i 345 mm z tyłu (czterotłoczkowe zaciski).

Alfa Romeo Giulia GT Gloria ITV62

Najważniejszy jest tutaj jednak silnik. To 2.8-litrowe V6, które od zera opracowała firma Italtecnica Engineering. Jednostka o nazwie Gloria ITV62 oferuje w tym wydaniu aż 800 KM i 730 Nm. To wszystko trafia bezpośrednio na tylną oś dzięki sekwencyjnej skrzyni biegów. Według Italtecniki jest to najlżejsze V6 na świecie, co pozytywnie wpływa na właściwości jezdne tego samochodu. O brzmienie też nie trzeba się martwić.

Na drogi wyjedzie 5 takich samochodów, każdy kosztuje co najmniej 1,1 miliona euro

Alfa Romeo Giulia GT w wydaniu firmy Totem Automobili jest smakowitym rarytasem dla kolekcjonerów. Włosi podkreślają jednak, że naturalny, środowiskiem dla tej maszyny są tory wyścigowe. Duży nacisk położono na właściwości jezdne i prowadzenie, tak aby przyjemność z jazdy była na wysokim poziomie.

Pozostaje tylko pozazdrościć tym wybrańcom. Pierwsze egzemplarze opuszczą fabrykę tej firmy w 2026 roku.