Zanotować. Czerwiec - Alfa Romeo Giulia GTA - 629 KM

Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę. Ale chciałbym. Kolejne plotki mówią o tym, że na 110 urodziny zostanie pokazana Alfa Romeo Giulia GTA - mocniejsza niż Q.

O włoskiej marce krąży już chyba więcej plotek i sprzecznych informacji, niż suchych dowcipów o awaryjności. Jeszcze wczoraj była mowa o nowym crossoverze mniejszym niż Tonale (które nie wiadomo, kiedy wejdzie na rynek). Tymczasem wychodzi na to, że w czerwcu pojawi się Alfa Romeo Giulia GTA.

Alfa Romeo Giulia GTA

Gran Turismo Alleggerita spodziewana jest jednak raczej jako limitowany model na rynek europejski, niż stała pozycja w "menu" Alfy Romeo. Choć pięcie się w górę line upu marki w postaci coraz mocniejszych i coraz ostrzejszych samochodów cieszy nas, fanów motoryzacji, raczej nie przysparza wielkich szans na przetrwanie marki z Mediolanu.

Choć wciąż nie wiadomo, czy to prawda, informacje mówią dość konkretnie o zmianie parametrów. Allegerita, czyli zmniejszona masa. Mówi się o tym, że dostępna wyłącznie ze skrzynią automatyczną Alfa ma być o 20 kg lżejsza niż Giulia Q z ręczną przekładnią. I do tego mocniejsza. Jednostka 2.9 V6 z podwójnym doładowaniem zamiast 510 KM, ma dysponować 629 KM. Moment obrotowy wzrośnie zaś do 600 Nm. Podobnie jak w europejskiej Giulii Quadrifoglio napęd będzie wyłącznie na tylną oś.

Alfa Romeo Giulia GTA

Alfa Romeo Giulia GTA miałaby zostać pokazana w Mediolanie 24 czerwca, podczas fety z okazji 110-lecia marki. I byłaby to nagroda pocieszenia po tym, jak skasowano wskrzeszenie modeli GTV i 8C.

Ale ponieważ do czerwca mamy jeszcze pięć miesięcy, spodziewajmy się, że w tym temacie może się jeszcze dużo zadziać. Choć na każdą nową Alfę czekamy z niecierpliwością.