Alfa Romeo Giulietta byłaby dobrym pomysłem? Oceńcie sami

Włosi postawili na segment kompaktowych SUV-ów, gdyż "tam są pieniądze". A co by było gdyby na rynek powróciła Alfa Romeo Giulietta? Teraz możecie to sami ocenić.

Alfa Romeo przez lata odgrzewała starą dobrą Giuliettę, czekając na premierę jej następcy. Stał się nim SUV Tonale, wpisujący się w modny i bardzo popularny segment. Taka decyzja nikogo nie powinna dziwić, gdyż Włosi nie mogą pozwolić sobie na stworzenie obszernej i mocno zdywersyfikowanej gamy modelowej. Wyobraźmy sobie jednak, że SUV-a zastąpił klasyczny hatchback. Nowa Alfa Romeo Giulietta mogłaby być bardzo atrakcyjnym samochodem, co pokazują te rendery.

Alfa Romeo Giulietta byłaby świetnym rywalem BMW Serii 1, Mercedesa Klasy A i Audi A3

Segment samochodów kompaktowych ma się bardzo dobrze. Choć niektórzy producenci notują duże spadki sprzedaży (na przykład Ford z Focusem), to inni odnoszą kolejne sukcesy. Zwłaszcza modele z metką premium budzą duże zainteresowanie. Mowa tutaj właśnie o BMW Serii 1, Audi A3 i Mercedesie Klasy A.

Samochody te sprzedają się naprawdę dobrze i mają duży udział w sukcesie marek. Dla producentów są nieco problematyczne, gdyż należą do niskomarżowych produktów. A to oznacza, że zarabia się na nich mniejsze pieniądze.

W przypadku SUV-ów i crossoverów ta marża jest nieco wyższa. Popularność takich aut sprawia też, że wszystkie marki tworzą podniesione alternatywy dla klasycznych hatchbacków. Mamy więc BMW X1, Mercedesa GLA i Audi Q3. Tutaj też do zabawy dołączyła się Alfa Romeo Tonale.

Alfa Romeo Giulietta Theottle

Gdyby tak jednak Alfa Romeo Giulietta powróciła na rynek, to byłaby bardzo atrakcyjnym autem

Grafik Theottle stworzył swoją wizję nowej generacji tego auta, posiłkując się stylistyką obecnych modeli Alfy Romeo. Jego rendery wersji hatchback i sedan są naprawdę imponujące i atrakcyjne. Spójne linie i atrakcyjna bryła sprawiają, że te auta mogłyby odnieść duży sukces na rynku.

Zobacz jak powstał render "nowej Giulietty" - WIDEO

Hatchback wygląda naprawdę dobrze. Nowa Alfa Romeo Giulietta, wykorzystująca geny Tonale, szybko wpada w oko. To samo tyczy się wersji sedan, która ma w sobie najlepsze elementy z Giulii i z nowego SUV-a marki.

A Wy co o tym sądzicie? Lepszym wyborem jest SUV, czy Alfa Romeo powinna była postawić na klasycznego hatchbacka?