Jesteście ciekawi jak na żywo wygląda Alfa Romeo Junior? Zaznaczcie tę datę w kalendarzu!

To bez wątpienia jeden z najbardziej kontrowersyjnych samochodów ostatnich lat. Alfa Romeo Junior budzi wiele emocji i dzieli fanów marki. Czas więc wyrobić sobie własną opinię. "Juniorka" zadebiutuje w Polsce w wyjątkowym miejscu - zarezerwujcie sobie ten dzień w kalendarzu!

  • Alfa Romeo Junior, znana przez chwilę jako Milano, to najmniejszy model marki
  • Produkcja odbywa się w Tychach
  • Auto bazuje na komponentach grupy Stellantis, pod maską ma silnik 1.2 Turbo i wariant elektryczny
  • Polski debiut odbędzie się 2 czerwca podczas zlotu Forza Italia w Rozalinie

Dawno nie było samochodu, który wzbudziłby tyle emocji. Do tego zamieszanie wokół nazwy przyciągnęło jeszcze większą uwagę. Alfa Romeo Junior, debiutująca na rynku jako Milano, zaskoczyła wyglądem. Opinie na jej temat są skrajne - jedni się zachwycają, inni są rozczarowani. Póki co jednak wszyscy widzieli ten samochód wyłącznie na zdjęciach.

Teraz będzie więc okazja, aby wyrobić sobie swoją własną opinię. Nowa "juniorka" zadebiutuje 2 czerwca podczas zlotu Forza Italia w Rozalinie. Będzie to więc świetna okazja na spędzenie weekendu w towarzystwie włoskiej motoryzacji.

Alfa Romeo Junior jest jedną z gwiazd zlotu Forza Italia 2024

To bliska nam impreza, którą patronatem objęliśmy już 8 lat temu i co rok jesteśmy na niej obecni. Po pierwsze - uwielbiamy włoską motoryzację i cenimy sobie to "dolce far niente", które można tam poczuć na własnej skórze. Uśmiechnięci ludzie, świetne samochody, doskonała muzyka i dobra atmosfera - takich emocji nie da się znaleźć w żadnym innym miejscu.

Alfa Romeo Junior 2024 Forza Italia Rozalin

Jak co roku, obok premiery Alfy Romeo Junior, będzie też wiele innych aktywności. Nie zabraknie rajdu turystycznego i konkursu elegancji. Z roku na rok w Pałacu w Rozalinie pojawia się coraz więcej fenomenalnych maszyn. W tym roku też ich nie zabraknie - wiemy, że możemy liczyć na obecność klasycznych Ferrari, Lamborghini, Lancii, Maserati i różnych modeli Alfy Romeo. Oczywiście inne włoskie marki, z Fiatem na czele, także będą licznie reprezentowane.

Szczegółowy harmonogram imprezy znajdziecie na stronie eventu. Warto dodać, że zapisy dla uczestników są już zamknięte. Jeśli więc chcecie pojawić się na zlocie, to koniecznie zaparkuje kawałek dalej i przejdźcie się na teren pałacu, aby nie utknąć w gęstym ruchu. Do zobaczenia 2 czerwca!