Alfa Romeo na targach w Genewie 2018 | NEWS

Alfa Romeo przygotowała kilka "drobiazgów" na nadchodzącą Genewę. Giulia i Stelvio Quadrifoglio dostaną limitowaną edycję Nurburgring. Giulia Veloce pojawi się także w wersji Ti. Model 4C również otrzyma dwie limitowane wersje: Competizione Coupe i Italia Spider.

Żadnych dużych nowości, ale dużo dobrego dla miłośników Alfy Romeo. Tak można w skrócie zaprezentować premiery na szwajcarskich targach. Zacznijmy po kolei:

Alfa Romeo Giulia i Stelvio Quadrifoglio Nurburgring Edition: Oba modele limitowane będą tylko do 108 sztuk (każdy) - po jednym na każdy rok istnienia Alfy Romeo. Będą nosić naklejki "NRING" i wyróżniać się specjalnym szarym lakierem Grigio Circuito. Znajdziemy też więcej karbonowych elementów - w tym boczne lusterka, czy Scudetto. Z wyposażenia pojawią się standardowe przyciemniane szyby, karbonowe wstawki we wnętrzu, audi Harman/Kardon i aktywny tempomat. Dodatkowo Giulia otrzyma nielakierowany karbonowy dach, jeszcze więcej włókna węglowego w wykończeniu, standardowe "kubły" Recaro oraz ceramiczne hamulce.

Alfa Romeo Giulia Veloce Ti: Turismo Internazionale to "kultowa" nazwa w Alfie. W przypadku Giulii oznaczać to będzie specjalny lakier Racing Red, czarny dach, pięcioramienne felgi i sporo dodatków z włókna węglowego we wnętrzu. W silniku brak modyfikacji, ale to i tak będzie najciekawsza wersja poniżej modelu Quadrifoglio.

Alfa Romeo 4C Competizione Coupe: Swoją, limitowaną do 108 egzemplarzy, wersję specjalną otrzyma też model 4C. Lakier Grigio Vesuvio, naklejki na nadwoziu, tytanowy wydech Akrapovic, wstawki z włókna i bogatsze wyposażenie - po tym poznamy sportową Alfę.

Alfa Romeo 4C Italia Spider: Zmiany są niemal takie same jak w przypadku Competizione Coupe. Różnica polega na braku naklejek i lakierze Azzurro Misano. Tutaj również bez zmian pod maską i również tylko 108 sztuk.

Dodatkowe pakiety dla Giulii i Stelvio: Pojawi się też kilka dodatków dla chętnych na zakup Giulii i Stelvio. Dla Giulii Super przygotowano "Luxury Pack" - beżowa tapicerka, szare matowe drewno, czarne zaciski hamulcowe i nowe 18-calowe felgi. W Stelvio z kolei będziemy mogli zamówić "Performance Pack", obejmujący aktywne zawieszenie, blokadę mechanizmu różnicowego i wycięte z aluminium łopatki do zmiany biegów.

Zapraszamy do dyskusji na temat zmian w palecie Alfy Romeo na naszym forum dyskusyjnym.