Alfa Romeo Stelvio - Ciąg dalszy nastąpił

Wreszcie! Po miesiącach spekulacji i obserwacji spyshotów wreszcie ujrzeliśmy drugiego przedstawiciela nowej linii modelowej Alfy Romeo. Poznajcie Stelvio - SUV-a, który na celownik bierze liderów tego segmentu, takich jak Porsche Macan czy BMW X3.

 

To był długo wyczekiwany samochód - podczas naszej wizyty w Modenie udało nam się przyłapać ten model na parkingu fabryki Maserati, gdzie czekał na ostatnie testy. Teraz jednak wszelkie wątpliwości zostały rozwiane, a oferta silnikowa zapowiada się niezwykle ciekawie.

2017 Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio korzysta z płyty podłogowej swojej nieco starszej siostry Giulii. Włosi nie podali zbyt wielu szczegółów technicznych dotyczących tego auta, aczkolwiek wiemy, że będzie miało zbliżone wymiary do jednego z największych konkurentów - Porsche Macan. Na celowniku jest głównie wersja Turbo, z którą będzie konkurować Stelvio Q, korzystające z doskonale znanej jednostki 2.9 V6 o mocy 510 koni mechanicznych. Pierwsza setka ma pojawiać się na zegarach w zaledwie 4,1 sekundy, zaś prędkość maksymalna wyniesie około 284 km/h. Jednostka ta będzie spięta z 8-biegowym automatem, który potrafi zmienić bieg w zaledwie 100 milisekund. W ofercie pojawią się też cywilne odmiany, korzystające z jednostek 2.0 Turbo (benzyna) oraz diesli 2.2. Być może do oferty, wzorem Giulii, dołączy też odmiana Veloce, stanowiąca pomost pomiędzy słabszymi odmianami a wersją Q. Oczywiście na pokładzie znajdziemy system DNA oraz wszelkie udogodnienia z zakresu komfortu i bezpieczeństwa.

Stylistyka modelu Stelvio to kontynuacja kierunku nadanego przez Giulię. Widać to zarówno z przodu jak i w linii bocznej oraz w kształtach tyłu. Podobnie jest wewnątrz - większa część kokpitu jest w zasadzie identycznie narysowana. Stelvio odróżnia się charakterystycznymi “belkami” łączącymi konsolę centralną z tunelem środkowym.

Alfa Romeo Stelvio trafi do sprzedaży w drugim kwartale przyszłego roku.