Czy to jest nowa miejska Alfa Romeo? Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia

Tego się nie spodziewaliśmy. Do sieci wyciekły zdjęcia auta, które będzie kolejną nowością marki z Mediolanu. Alfa Romeo szykuje małego elektrycznego SUV-a, spokrewnionego z Jeepem Avengerem i Fiatem 600e. Zobaczcie jak najprawdopodobniej wygląda.

Włosi podkręcają tempo. Alfa Romeo rozwija swoją gamę modelową i szykuje się do coraz większej rynkowej ekspansji. Tonale rynek przyjął dość ciepło, a Giulia i Stelvio wciąż znajdują nowych nabywców. Do tej rodziny dołączy niebawem jeszcze jedno auto, noszące wewnętrzny kryptonim "dzieciak".

Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia, które najprawdopodobniej prezentują ten samochód. Co o nim wiemy i czego możemy spodziewać się po tym modelu?

Alfa Romeo szykuje miejskiego SUV-a. Będzie elektryczny, wyjedzie z fabryki w Tychach

Od dawna wiadomo, że Jeep Avenger i Fiat 600e powstawały równolegle z trzecim projektem koncernu Stellantis. Mowa tutaj o małym elektrycznym SUV-ie, który ma być atrakcyjnym uzupełnieniem oferty tej włoskiej marki.

Alfa Romeo nie jest obecna w segmencie B od kilku lat. Po wycofaniu MiTo w gamie pozostała spora luka, a miejskie auta w wydaniu premium to lukratywny rynek. Właśnie tutaj swoje miejsce znajdzie "Kid", nazywany też "Brennero". Pewne jest jedno - ten samochód zyska nazwę pochodzącą od jednej z włoskich przełęczy.

Alfa Romeo Brennero 2024

Znana konstrukcja, odważna stylistyka

Ten model, tak jak Avenger i 600e, powstanie na platformie grupy Stellantis. Mowa tutaj o konstrukcji wywodzącej się z Peugeota e-2008. Wszystko wskazuje więc na to, że napęd elektryczny wykorzysta akumulator o pojemności 54 kWh i silnik generujący 156 KM. Moc trafi tutaj oczywiście na przednie koła, co także sugeruje grafika z zegarów tego auta.

Zasięg, podobnie jak w Avengerze i 600e, powinien przekroczyć 400 kilometrów. Ładowanie z mocą 100 kW zapewni więc odrobinę większy komfort podróżowania poza miastem.

Produkcja tego auta ruszy w przyszłym roku w Tychach. Gruntownie zmodyfikowana fabryka jest jedynym miejscem, w którym powstają te kluczowe modele. O ile Avenger występuje też w spalinowym wydaniu, a Fiat 600 ma takowe dostać, o tyle Alfa Romeo "Brennero" będzie już wyłącznie elektryczna.

Alfa Romeo Brennero 2024

To oczywiście kwestia realizacji założeń marki, które uwzględniają szybkie odejście od silników spalinowych. Jednocześnie celem grupy Stellantis jest to, aby Alfa Romeo na dobre wdrapała się do segmentu premium i była zestawiana z cenionymi niemieckimi markami.

Sylwetka tego modelu nawiązuje do większego Tonale (i zarazem ma w sobie coś z Peugeota 2008. Kontrowersyjnie zapowiada się pas przedni, z nietypowymi lampami i nieco ukrytym "scudetto". Tył także zyskał dużo bardziej kanciastą linię.

Czy te zdjęcia faktycznie pokazują najmniejszego przedstawiciela gamy Alfy Romeo? To pokaże czas, ale ich obecność w sieci sugeruje, że premiera zbliża się wielkimi krokami.