Alfa Romeo Tonale Concept pokazana w Genewie. Ma być najpiękniejszym SUV-em

Technologia jest ważna, ale to emocje mają grać pierwsze skrzypce. W Genewie debiutuje studyjna Alfa Romeo Tonale.

Alfa Romeo chce wyróżniać się z tłumu. Włosi rozwijają swoje nowoczesne technologie, ale jednocześnie nie odcinają się od swojej przeszłości, czyli unikalnej stylistyki. Przykładem takiego myślenia jest Alfa Romeo Tonale. Samochód ten od podstaw zaprojektowano ręcznie, bez większego udziału komputerów. Postawiono na klasyczną koncepcję, czyli kartka i ołówek, a później model z gliny. Pozwoliło to na stworzenie ekspresyjnej sylwetki, zdecydowanie wyróżniającej się na tle konkurencji.

Alfa Romeo Tonale swoją nazwę odziedziczyła po kultowej przełęczy we Włoszech, podobnie jak Stelvio. Samochód ten ma kompaktowe wymiary, aczkolwiek szczegółowe dane techniczne nie zostały podane. Wiemy jednak, że cały projekt budowano z myślą o uzyskaniu możliwie największej przestrzeni we wnętrzu. Jednocześnie pod maską zastosowano napęd hybrydowy typu plug-in, co ma zapewnić ekonomiczną jazdę w mieście i w trasie.

Wnętrze Alfy Romeo Tonale zapowiada lekkie zmiany w koncepcji wnętrza znanego ze Stelvio i Giulii. Sama bryła deski rozdzielczej jest zbliżona, aczkolwiek zmodyfikowano tunel środkowy, prowadząc go znacznie wyżej.