Alfa Romeo Tonale z polskim cennikiem, od 157 000 zł

Alfa Romeo Tonale zyskała pełen polski cennik. Nadzieja włoskiej marki dostępna jest już w pełnej gamie silnikowej i wyposażeniowej. Jest też diesel.

Alfa Romeo wiąże z modelem Tonale olbrzymie modele. Kompaktowy SUV zbiera póki co świetne recenzje. Do niedawna znaliśmy ceny wyłącznie specjalnej edycji na początek sprzedaży. Teraz producent "wrzucił" pełną specyfikację. Klienci będą mogli wybrać jeden z trzech silników i cztery wersje wyposażenia.

Alfa Romeo Tonale startuje od 157 000 zł

Bazowa odmiana o nazwie Super została wyceniona na 157 000 zł. W tej samej cenie możemy kupić zarówno silnik 1.5 Turbo o mocy 130 KM, z układem "miękkiej hybrydy", ale również diesla. Jednostka 1.6 również rozwija 130 KM. Oba auta mają automatyczną skrzynię biegów. W przypadku silnika benzynowego jest to przekładnia siedmiobiegowa, diesel ma o jeden bieg mniej. Silnik wysokoprężny oficjalnie dostępny będzie dopiero od września tego roku.

Tonale

Odmiana Super ma na pokładzie między innymi tempomat, automatyczną, dwustrefową klimatyzację, system trybów jazdy Alfa DNA, 18-calowe felgi, oświetlenie LED i multimedia z interfejsami Smartfonów.

Droższą wersją jest Tonale w linii Sprint. Cena jest wyższa o 11 000 zł, wynosi więc 168 000 zł. I również dostępne są te same dwa silniki. W tej dopłacie znajdziemy system bezkluczykowy, adaptacyjny tempomat, fabryczną nawigację, ciemne szyby i elektrycznie sterowaną klapę bagażnika.

Mocniejszy silnik benzynowy, 1.5 o mocy 160 KM (również dostępny z układem MHEV) pojawia się w wersji Ti. Tonale Ti nie jest dostępne ze słabszą "benzyną". Możemy wziąć albo diesla za 179 000 zł, albo benzynowy silnik za 187 000 zł.

Ma ona inną stylizację, ale także matrycowe reflektory, bezdotykowo otwieraną klapę bagażnika, kamerę cofania oraz szereg opcji niedostępnych w niższych liniach.

Na szczycie gamy znajdziemy Alfa Romeo Tonale Veloce. Dostępna jest tylko z jednym silnikiem - mocniejszą wersją benzynowej jednostki. Kosztuje od 198 000 zł, i ma czerwone zaciski hamulców Brembo, sportowe zawieszenie DSV, 19-calowe felgi oraz aluminiowe manetki zmiany biegów.

Edizione Speciale "się kończy"

Tonale w wersji Edizione Speciale wycenione jest wciąż na 180 000 zł (1.5 Turbo 130 KM) i 189 000 zł (1.5 Turbo 160 KM). Można je można jednak zamówić wyłącznie do 15 czerwca. W późniejszym okresie powinny pojawić się również mocniejsze odmiany. Póki co jednak 160-konne Tonale można mieć "w pełnej opcji" za niecałe 236 000 zł. Z lakierem perłowym, szklanym dachem, skórzaną tapicerką i audio Harman/Kardon.