Alpina XD3 - Wyciskanie soków

Wzięli oni bowiem nowe X3 na warsztat i postanowili dorzucić mu kilka skromnych koni mechanicznych. Bazą stał się 3-litrowy diesel, do którego dorzucono dwie dodatkowe turbiny. Podkręcono go do 388 koni mechanicznych i aż 770 Nm momentu obrotowego. Moc na wszystkie cztery koła trafia za pośrednictwem 8-biegowego automatu ze specjalnym oprogramowaniem. Zmodyfikowano także działanie napędu xDrive, stawiając na pierwszym miejscu sportowe właściwości jezdne.

Osiągi? Setka w 4,6 sekundy oraz prędkość maksymalna wynosząca 266 km/h nie pozostawiają złudzeń - jest to naprawdę szybki SUV. Do tego ciekawy wizualnie. Alpina dorzuciła delikatnie przestylizowane zderzaki oraz swoje charakterystyczne felgi, dostępne w rozmiarze 20 i 22 cali. Kilka zmian pojawiło się także we wnętrzu. Nie zabrakło tutaj nowych zegarów oraz skórzanego wykończenia typowego dla tego producenta.

Alpina zacznie przyjmować zamówienia na XD3 w drugiej połowie bieżącego roku, zaś pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku roku 2019.