BAIC wrzuca w Polsce kolejny bieg. W Poznaniu poznamy Arcfox i gamę BJ

Grupa BAIC to nie tylko modele z rodziny Beijing. Do Polski wjadą też samochody z dwóch innych bajek - Arcfox i BJ. Oficjalny debiut odbędzie się podczas targów w Poznaniu.

Grupa BAIC uderzyła w wysokie C. Jej produkty powoli zyskują uznanie, w szczególności model Beijing 5. Atutem jest tutaj niska cena i sensowne wyposażenie, idące w parze z dobrym wykończeniem. Ten model, wraz z Beijingiem 3 i 7, to tylko rozgrzewka. W Poznaniu zadebiutuje Arcfox i gama BJ, czyli zupełnie inna twarz tego chińskiego koncernu.

Arcfox to technologiczna marka BAIC, która stawia na pojazdy elektryczne

Chińczycy stworzyli ją w typowy dla siebie sposób. Najpierw był pomysł i próbny model, bardzo prosty. Później ściągnięto doświadczonych inżynierów, a ołówek do ręki wciśnięto znanemu styliście. Za design Arcfoxów odpowiada sam Walter de Silva. Tego nazwiska raczej przedstawiać nie trzeba, ale jeśli potrzebujecie kilku pozycji z jego portfolio, to warto wymienić tutaj Alfę Romeo 156, Seata Leona II generacji i Audi R8 pierwszej generacji.

W ofercie Arcfoxa są dwa modele - SUV Alpha-T i sedan Alpha-S. W obydwu znajdziemy baterie o pojemności od 67,3 kWh do 93,6 kWh, a silniki oferują od 221 do 442 KM. Słabszy wariant oferuje napęd na przednią oś, zaś topowa wersja ma układ AWD.

Arcfox Alpha T BAIC Polska

Drugą premierą BAIC będzie gama BJ, czyli rasowych terenówek

Tutaj warto skupić się na modelu BJ40, czyli na "konkurencie" Jeepa Wranglera. To słowo nieprzypadkowo znalazło się w cudzysłowie, gdyż wizualnie ten samochód mocno nawiązuje do amerykańskiej terenówki.

W Europie BJ40 jest już w sprzedaży. Włosi wprowadzili go na swój rynek pod nazwą ICKX X K2. Pod maską jest tutaj 2-litrowy diesel, a moc trafia na wszystkie cztery koła. To bardzo obiecujący zestaw, który może sprawdzić się w wielu zastosowaniach. BJ40 może też być mocnym kandydatem dla służb, które poszukują taniego i sprawnego poza utwardzonymi szlakami samochodu. Obok niego pojawi się także BJ60, czyli duża terenówka pokroju Toyoty Land Cruiser.

BAIC BJ60

BAIC BJ40 Polska

Polski przedstawiciel BAIC póki co tylko zaprezentuje te samochody, ale od początku podkreślano chęć wprowadzenia tych modeli na rynek. Arcfox może trafić na rynek w 2025 roku, BJ nieco wcześniej. O tym przekonamy się jednak dopiero po konferencji, która odbędzie się podczas targów w Poznaniu 4 kwietnia.