ARES Design Wami - Roadster w stylu neo-retro

Można odnieść wrażenie, że ARES Design chce nas wręcz zalać swoimi pomysłami. Tym razem czas na małego klasycznego roadstera - model Wami.

ARES Design, czyli włoskie studio projektowe stworzone przez Danego Bahara, swoje działania opiera na projektach "ożywiających" stare modele na bazie nowych konstrukcji. Poznaliśmy już reinkarnację De Tomaso Pantery, zaś aktualnie trwają prace nad nowoczesnym wydaniem Ferrari 250 GTO i Ferrari 412. Teraz do kolekcji dołączy roadster, który ma nawiązywać do Maserati 3500 GT Spyder oraz wcześniejszych tworów tej marki, z naciskiem na model A6G/54.

Póki co o projekcie Wami nie wiemy zbyt wiele - ARES Design opublikowało jedynie grafiki, które przedstawiają ten samochód. Ze wstępnych informacji wynika, że dawcą i bazą dla tego auta ma być Ferrari Portofino. Oznacza to, że pod maską znajdzie się jednostka 3.9 V8 z doładowaniem, zapewniająca rewelacyjne osiągi. Grafiki zdają się też nieco nas oszukiwać, gdyż widać na nich trzy pedały, jednak drążka zmiany biegów nie znajdziecie. W "produkcyjnej" wersji pewniejsza jest obecność automatycznej przekładni.