Aston Martin DBX Concept - Luksus każdego dnia

Aston Martin postanowił walczyć o klientów w nowym dla siebie segmencie. Koncepcyjny DBX ma bowiem być nie tylko autem szybkim, ale i wyjątkowo komfortowym. Luksus klasy GT nadciąga.

Auto zostało pokazane podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Głównym założeniem marki przy tworzeniu modelu DBX Concept było wykreowanie marki Aston Martin na jeszcze bardziej luksusową i prestiżową, ażeby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców na całym świecie.

Prezes zarządu marki Aston Martin, dr Andy Palmer, powiedział o nowym samochodzie koncepcyjnym, że jest to wyzwanie dla producenta, ażeby stworzyć luksusowy samochód w segmencie GT. Chodzi bowiem o zachowanie kompromisu między luksusem i sportowymi korzeniami a funkcjonalnością, odpowiedzialnością za środowisko oraz wygodą podróżowania, chociażby z rodziną.

Przejdźmy jednak do konkretów. Sam język stylistyczny nawiązuje w dużej mierze do znanego z pozostałych modeli brytyjskiego producenta. Został on oczywiście odświeżony i daje jasno do zrozumienia, że Aston Martin szykuje się do większej ofensywy.

DBX Concept nastawiony jest głównie na praktyczność użytkowania każdego dnia. Posiada duży bagażnik (co raczej nie jest cechą Astona Martina), a przy tym również wnętrze kabiny jest dosyć pojemne.

Co więcej, nowy rozdział w historii brytyjskiej marki tworzony będzie przy pomocy energii elektrycznej. Będzie ona miała niemałe znaczenie dla koncepcyjnego DBX-a, ponieważ wyposażony będzie on w ogniwa litowo-siarkowe, które będą umożliwiać jazdę bez wykorzystania napędu konwencjonalnego.

Co jeszcze kryje w sobie Aston Martin DBX Concept? Wzmocnione szyby z funkcją automatycznego przyciemniania, system HUD (head-up display) dla kierowcy i pasażera, aktywne oświetlenia LED, ceramiczne hamulce, a także system KERS odpowiadający za odzyskiwanie energii kinetycznej. To tylko przykłady zaawansowania technicznego, które zamierza wprowadzić brytyjska marka.

Więcej informacji niestety nie zostało ujawnionych. Możemy się pokusić jedynie o wyobrażenia tego, jak faktycznie może wyglądać produkcyjna wersja modelu DBX Concept. O ile oczywiście Aston Martin na takową się zdecyduje.