Aston Martin Rapide S GREAT - W służbie jej królewskiej mości

Aston Martin to brytyjska marka z wieloletnią tradycją. Rapide S natomiast to jeden z bardziej reprezentatywnych modeli tego producenta. Co znaczy GREAT wiemy natomiast wszyscy. Ale czy aby na pewno?

Rząd Wielkiej Brytanii postanowił rozpocząć kampanię marketingową o zasięgu międzynarodowym, której celem jest promocja brytyjskiej gospodarki i marek pochodzących prosto z wysp. Aston Martin postanowił przyłączyć się do tej akcji i z tej okazji wypuścił na rynek limitowaną edycję specjalną modelu Rapide S. Nosi ona nazwę GREAT, podobnie jak sama akcja.

Warto zauważyć na wstępie, że nazwa ta w języku angielskim świetnie nawiązuje do samej nazwy państwa. W materiałach promocyjnych występuje bowiem jako GREAT Britain, co oznacza już nie tylko Wielką Brytanię, ale też ukazuje pożądane cechy produktów pochodzących od brytyjskich producentów.

Prezes zarządu marki Aston Martin, dr Andy Palmer, pojechał z tej okazji do Japonii, gdzie swoją premierę miał model Rapide S GREAT. Wygłosił tam przemówienie dotyczące udziału brytyjskiego producenta samochodów w rządowym programie, a także podkreślił innowacyjność nie tylko produktów luksusowej marki, ale też innych brytyjskich produktów. Wartym uwagi jest także fakt, że z tej okazji otwarte zostało w Japonii przedstawicielstwo marki, Aston Martin Japan Limited.

Co do samego modelu Rapide S GREAT - zmian jest jednak niewiele. Technicznie bowiem nie zmieniło się nic. Limitowana edycja została bowiem wystylizowana przez Q by Aston Martin, przez co drobne różnice widoczne są głównie w wyglądzie auta.

Aston Martin Rapide S GREAT jest zatem zabiegiem czysto marketingowym, zarówno względem nowych dla marki rynków, jak zakłada rządowy program, jak i wobec samego rządu Wielkiej Brytanii, którego akcja jest w ten sposób wspierana. Jedno, co warto o nim powiedzieć, mimo braku nowych rozwiązań technicznych, to fakt, że zdecydowanie jest GREAT, cokolwiek miałoby to znaczyć.