Aston Martin Vanquish S Red Arrows Edition - Ku chwale pilotów!

Aston Martin przygotował limitowaną edycję modelu Vanquish S, będącą swoistym hołdem dla eskadry akrobacyjnej Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii. Czym się wyróżnia ta odmiana brytyjskiego sportowca?

Aston Martin Vanquish S Red Arrows Edition to najnowsze dziecko działu personalizacji brytyjskiej marki nazwanego po prostu "Q". Jak wskazuje sama nazwa, samochód ten jest jeżdżącym pomnikiem zbudowanym na cześć najbardziej uznanych brytyjskich pilotów wykonujących skomplikowane akrobacje powietrzne.

Aston Martin Vanquish S Red Arrows Edition

Vanquisha S Red Arrows Edition pokrywa specjalny odcień czerwieni Eclat Red, odpowiadający barwie samolotów BAE Hawks należących do floty akrobacyjnej formacji Red Arrows. Samo słowo "Eclat" oznaczające "perfekcję" lub "znakomitość" jest zarazem mottem tej eskadry. To jednak nie jedyne nawiązanie, karoserię brytyjskiego coupe przyozdobiono bowiem także niebieskimi i białym akcentami (na brzegach splittera układają się one w Union Jacka) znanymi z tychże samolotów. Na wykonanym z włókna węglowego dachu pojawiła się z kolei specjalna naklejka, a wydech samochodu został odlany z tytanu.

We wnętrzu królują zgniło-zielone wstawki budzące skojarzenia nie tyle z Red Arrows, co ogólnie z Królewskimi Siłami Powietrznymi (RAF). Zielona jest nie tylko tapicerka na fotelach i boczkach drzwi, ale także pasy bezpieczeństwa i kilka przeszyć oraz elementów na desce rozdzielczej. W tylnej części kabiny wygospodarowano miejsce na dwa kaski i kombinezony wyścigowe oraz dopasowane torby podróżne. Każdy zestaw zawiera też wykonany w skali model samochodu. Wisienką na torcie są naniesione na boczki drzwi, zagłówki czy tylną półkę hafty obrazujące figury wykonywane w powietrzu przez pilotów formacji Red Arrows.

Aston Martin Vanquish S Red Arrows Edition

Edycja limitowana została ograniczona tylko do 9 sztuk odpowiadających 9 samolotom wchodzącym w skład powietrznej eskadry Red Arrows. Dodatkowy, dziesiąty samochód został przekazany organizacji dobroczynnej Benevolent Fund, zbierającej pieniądze na zaspokojenie potrzeb byłych pilotów i ich rodzin. Toteż w sprzedaży pojawi się dokładnie 9 sztuk Astona Martina Vanquish S Red Arrow Edition.

Każdy klient, decydujący się na ten niezwykły pojazd, otrzyma w zestawie dodatki takie jak kurtka bomber, zestaw toreb podróżnych, kombinezony i kaski wyścigowe, bardzo dokładnie odwzorowany model auta i model samolotu Hawk oraz specjalny pokrowiec na samochód.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=PW_18e_W7do[/embedyt]