Audi A5 Sportback 2025. Stary znajomy powróci do nowej rodziny

To, że Audi A4 B10 stanie się Audi A5 B10 już wiecie. W tej samej rodzinie nie zabraknie też miejsca dla "dotychczasowego" modelu. Nowe Audi A5 Sporback 2025 będzie nie tylko atrakcyjne wizualnie - dostanie też wiele ciekawych rozwiązań i kilka mocnych silników.

Rewolucja w nomenklaturze Audi staje się rzeczywistością. Podział będzie prosty i zrozumiały. Samochody elektryczne dostaną liczby parzyste w oznaczeniach, zaś spalinowe nieparzyste. Aby ten układ faktycznie działał w prawidłowy sposób, Niemcy zrobią solidne porządki. Tak oto pod oznaczeniem A5 znajdziemy sedana, kombi i starego znajomego w nowym wydaniu. Audi A5 Sportback 2025 jest już testowane - co o nim wiemy?

Audi A5 Sportback 2025. Znajoma bryła, nowe technologie

Sprawdzonych rozwiązań nie można psuć. Nie od dzisiaj wiemy, że idea modeli Sportback działa w Audi doskonale. A5 i A7 świetnie sprawdziły się w roli czterodrzwiowych coupe. Klienci pokochali te samochody, dlatego Audi nie porzuca takich nadwozi.

Nowe Audi A5 Sportback 2025 w pewnym sensie będzie zaawansowanym rozwinięciem obecnego modelu. Podobnie jak nadchodzące A4, A5 powstanie na unowocześnionej platformie MLB z aktualnej generacji.

Zmiany są jednak bardzo duże. Przede wszystkim postawiono tutaj na elektryfikację, choć tylko częściową. Przypominam - samochody w pełni elektryczne będą miały oznaczenia z liczbami parzystymi.

W A5 możecie więc liczyć na hybrydy plug-in, które dostaną duże akumulatory. Te połączone będą z cztero i sześciocylindrowymi jednostkami napędowymi. Do tego każdy inny silnik będzie standardowo miękką hybrydą. Zagwarantuje to niższe zużycie paliwa oraz zredukowaną emisję dwutlenku węgla.

Audi A5 Sportback 2025 Audi A5 Sportback 2025

Stylistyka nie zmieni się w rewolucyjny sposób

Na dobrą sprawę można powiedzieć, że nowa generacja może przypominać bardzo zaawansowany lifting. Front wyróżni dynamiczniejsza linia, z węższymi światłami. Tył z kolei dostanie ledową listwę, ciągnącą się przez całą szerokość samochodu.

Będzie to też nawiązanie do większego Audi A7 Sportback, które niebawem przejdzie pierwszy duży facelifting.

Rodzina modeli A5 ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku

Na pierwszy ogień pójdzie wersja Avant, która przechodzi już ostatnie testy. Później dołączy do niej właśnie A5 Sportback. Co ciekawe obecnie cicho jest w temacie Audi A5 Limousine, a także w kwestii modelu coupe i cabrio.

Trudno więc powiedzieć, czy prace nad tymi samochodami rozpoczynają się później, czy też zrezygnowano z tych wersji nadwoziowych.

Wizja: motor.es