Audi A8 po liftingu? Tak, łatwo pomylisz je z innymi modelami

Audi A8 w wydaniu po liftingu zmieni się raptem nieznacznie. Do tego będzie jeszcze bardziej podobne do innych modeli marki - za sprawą przednich świateł.

Chyba przyzwyczailiśmy się już do tego, że niektóre marki premium wręcz klonują i skalują swoje auta w zależności od segmentu. Prym w tej kategorii wiedzie jednak Audi. Nawet my czasami potrafimy pomylić auta tej marki, zwłaszcza patrząc na nie od frontu. Teraz będzie to jeszcze trudniejsze. Audi A8 lada moment zadebiutuje w wydaniu po liftingu. Zmian będzie niezbyt wiele, ale niektóre nawet zauważycie gołym okiem.

Po pierwsze - Audi A8 dostanie nowe lampy z przodu

Delikatnie zmieni się ich kształt oraz sygnatura świetlna. Nie zabraknie tutaj charakterystycznych "pasków", będących wyróżnikiem wszystkich nowych Audi. Front przyozdobi także odświeżony grill, nieco masywniejszy i wyposażony w nową maskownicę. Wraz z nim w parze idzie całkowicie zmodyfikowany zderzak przedni.

Zmian w tylnej części nadwozia jest jakby mniej. Spodziewamy się, że tutaj także zagości nowa sygnatura świetlna lamp. Ich kształt nie ulegnie jednak zmianie, co w sumie jest dobrym ruchem. Listwa ciągnąca się przez całą szerokość auta jest już wyróżnikiem tego modelu.

Audi A8 2022

Po drugie - zostanie unowocześnione pod kątem zastosowanych technologii

Zmiany wizualne we wnętrzu nie są tutaj priorytetem. Audi co najwyżej kosmetycznie poprawi pojedyncze detale, ale ogólna forma kokpitu się nie zmieni. Na swoim miejscu pozostanie także system multimedialny, który póki co nie zyskał żadnego nowszego wydania.

Niemcy uwagę skupiają natomiast na systemach bezpieczeństwa oraz na automatyzacji jazdy. Tutaj możemy spodziewać się wyraźnych poprawek, dzięki którym Audi A8 pozostanie bardzo konkurencyjną propozycją wobec nowego Mercedesa Klasy S. BMW Serii 7 jest nieco z boku, gdyż lada moment na rynek trafi całkowicie nowa generacja tego auta. Audi będzie więc miało sporo pracy, wszak pozostanie najstarszym samochodem z "niemieckiej trójcy".

Po trzecie - hybrydy i elektryfikacja pod maską Audi A8

Tutaj rewolucji nie będzie. System miękkiej hybrydy dalej będzie gościć w każdym "standardowym" silniku, benzynowym i wysokoprężnym. Audi stawia też na hybrydy plug-in, oferujące wysoką moc i spory zasięg na prądzie.

Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Motor.es