Kryzys? Sprzedaż Audi e-tron wzrosła o blisko 87% w 2020 roku

Sprzedaż samochodów tej marki może i spadła, ale jeden model wciąż się broni. Audi e-tron bije rekordy w Europie, gdzie jest najpopularniejszym elektrycznym SUV-em.

Drogi elektryczny SUV - czy to jest przepis na sukces? Dla Audi, w dobie COVID-u, jak najbardziej. Niemiecka marka może otwierać szampana, zwłaszcza po zweryfikowaniu wyników sprzedaży w Europie. Audi e-tron wybrało blisko dwukrotnie więcej klientów - sprzedaż tego auta wzrosła o 86,8% w pierwszym półroczu 2020 roku. Na całym świecie sprzedano 17 641 samochodów. Nie jest to wynik, który rzuca na kolana, ale warto na niego zwrócić uwagę.

Audi e-tron S

Są takie kraje, gdzie Audi e-tron to najpopularniejszy model marki

Ot, na przykład Norwegia. O dziwo w tym kraju to właśnie elektryczne Audi jest nie tylko najpopularniejszym elektrykiem, ale też i najczęściej wybieranym samochodem osobowym. Tesla wciąż ustępuje miejsca modelowi z Ingolstadt - niezmiennie od blisko roku.

e-tron stanowi także kluczowy udział w sprzedaży w Islandii (choć tam wolumen jest dość zabawny), w Izraelu (14%) i w Szwecji (12%). Warto też zwrócić uwagę na sprzedaż w USA.

Niemcy mocno stawiali na Amerykę. To właśnie tam ich e-tron miał stać się konkurencją dla Tesli. Tymczasem Amerykanie niechętnie wybierają niemiecki model, choć marka ta cieszy się dobrą opinią za oceanem.

Nowe modele poprawią wyniki Audi?

Niemcy wprowadzają właśnie nowe warianty e-trona - Sportback i sportową wersję S. W drodze jest także e-tron GT (konstrukcyjny kuzyn Taycana) i rodzina Q4, która wykorzysta platformę MEB. To właśnie ona może być kluczowym produktem marki w "elektrycznych" czasach.