Audi Q5 2025. Czas na premierę nowej generacji. Wiemy jak wygląda wnętrze tego auta

Na ten samochód przyszło nam czekać bardzo długo. Na szczęście premiera to już kwestia tygodni. Audi Q5 2025 przechodzi właśnie ostatnie testy, podczas których udało nam się zajrzeć do jego wnętrza.

  • Audi Q5 2025 będzie jednym z kluczowych produktów marki
  • Nowa generacja zyska więcej miejsca w środku i odświeżoną stylistykę
  • Pod maską znajdziemy silniki spalinowe, w tym diesle
  • Kluczowe będą jednak hybrydy plug-in

Stagnacja w Audi jest wręcz przerażająca. Poza pokazanym z dużym opóźnieniem Q6 E-Tron, ta niemiecka marka nie zaprezentowała żadnej kluczowej nowości od wielu lat. Teraz jednak przyszedł czas na nadrabianie zaległości. Audi Q5 2025 jest już niemal gotowe do premiery. Nasi koledzy z portalu motor.es przyłapali lekko zakamuflowany egzemplarz w Hiszpanii. Udało im się też "zerknąć" do środka.

Audi Q5 2025. Czego możemy spodziewać się po tym modelu?

Nowa generacja Q5 jest jednym z bardziej wyczekiwanych produktów Audi. To nie powinno nikogo dziwić - w końcu mówimy o samochodzie, który przez lata był bestsellerem marki. Nowe wcielenie zachowa najlepsze elementy poprzednika i poprawi to, co było najbardziej krytykowane.

Q5 niezmiennie korzysta z platformy MLB EVO, przystosowanej do silników mocowanych wzdłużnie. W nowym modelu zwiększy się rozstaw osi, a auto będzie nieco większe także na szerokość. To powinno przełożyć się na większą ilość miejsca na tylnej kanapie (tego bardzo brakowało) i na pojemniejszy bagażnik.

Stylistyka nowego Audi Q5 nie będzie wielkim zaskoczeniem. Spod kamuflażu widać już linię przednich świateł, kształt grilla singleframe (będzie znacznie szerszy), a także linię tylnych lamp (połączonych ledową listwą).

Wiemy też czego spodziewać się po wnętrzu. Tutaj wzorem Audi Q6 E-Tron dostaniemy dwa ekrany, połączone jedną zakrzywioną taflą szkła. Na konsoli centralnej pozostaną zapewne wyłącznie nawiewy i podstawowe przełączniki. Centrum dowodzenia stanie się teraz system multimedialny, odpowiedzialny za wszystko - od klimatyzacji, aż po ustawienia samochodu.

Audi Q5 2025

Nowe Q5 zadebiutuje razem z Audi A5

Wszystko wskazuje na to, że Niemcy zafundują nam od razu debiut dwóch kluczowych produktów - Audi A5 B10 i Audi Q5. Ten pierwszy samochód to następca A4. Zmiana nazwy to oczywiście efekt odświeżenia nomenklatury, wedle której cyfry nieparzyste przypisane są samochodom spalinowym.

W ślad za Q5 i A5 pójdzie model A7, czyli następca spalinowego A6. Ostatnie szlify przechodzi także Audi A6 E-Tron, czyli elektryczna limuzyna, konstrukcyjnie spokrewniona z Audi Q6 E-Tron.