Audi RS Q8 od ABT oferuje 700 KM i jest BARDZO szybkie

ABT wzięło na warsztat Audi RS Q8 i dorzuciło mu garść koni mechanicznych do pieca. W efekcie ten wielki SUV wręcz powala osiągami.

Proszę Państwa, ile da się wycisnąć z Audi RS Q8? Pod maską tego auta drzemie 4-litrowe V8 z podwójnym doładowaniem i technologią mild hybrid. Standardowo otrzymujemy tutaj 600 KM. ABT dzięki swojej magii dorzuciło tutaj 100 kolejnych KM i 80 Nm. Efekty są naprawdę rewelacyjne.

Audi RS Q8 od ABT zaskakuje możliwościami

Samochód ten oferuje łącznie 700 KM i 880 Nm, co zapewnia sprint do setki w niesamowite 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna to niezmiennie 305 km/h. Podobno kagańce można zdjąć, ale wciąż mówimy o ważącym 2,5 tony SUV-ie. A to oznacza pewne ograniczenia - taki jak chociażby układ hamulcowy. Standardowa ceramika pozwala na wiele, ale ostrego hamowania np. z 340 km/h może nie znieść.

Audi RS Q8

ABT zadbało też o prowadzenie i wygląd auta. Zawieszenie ABT Level Control pozwala na opuszczenie auta aż o 40 mm. Pierwsze ustawienie - Comfort - to zejście o 25 mm. Kolejne, czyli Dynamic, przybliża samochód do ziemi o dodatkowe 15 mm.

Według ABT ich ustawienia zapewniają znacznie lepsze prowadzenie, głównie dzięki obniżonemu środkowi ciężkości. W efekcie Audi RS Q8 ma lepiej radzić sobie w zakrętach.

Zmian wizualnych na razie nie ma

Jedyną nowością są tutaj 22-calowe felgi. ABT zapewnia jednak, że w drodze jest znacznie szerszy pakiet modyfikacji dla RS Q8. Spodziewać się można dokładek zderzaków oraz dedykowanych elementów do wnętrza.