900 KM. Tak, tyle dokładnie zaoferuje Audi RS Q8 od Manhart Performance

Gdy Audi RS Q8 jest dla Ciebie zbyt słabe, z pomocą przybywa Manhart Performance. Niemiecki tuner może sprawić, że Wasz samochód zaoferuje 900 KM.

Przekraczanie pewnej granicy mocy i osiągów w SUV-ach przestaje mieć sens, przynajmniej dla mnie. Jak widać jednak na rynku nie brakuje chętnych na takie auta. Manhart Performance bierze na warsztat Audi RS Q8 i funduje mu solidne doładowanie. Pakiet o nazwie RQ 900 sprawi, że samochód ten zaoferuje aż 900 KM i 1080 Nm momentu obrotowego.

Audi RS Q8

Audi RS Q8 - już seryjne robi wrażenie

Standardowo Audi RS Q8 generuje 600 KM i 800 Nm. Przekłada się to na przyspieszenie do 100 km/h w mniej niż 4 sekundy i prędkość maksymalną, która przekracza 300 km/h. Manhart osiągami swojego potwora się nie chwali, ale te z pewnością będą rewelacyjne. Nie ma co oczekiwać dużo lepszego sprintu do setki. Poprawie (i to ogromnej) ulegnie na pewno sprint od 100 do 200 km/h i prędkość maksymalna.

Jak osiągnięto taki przyrost mocy? Przepis jest prosty i doskonale znany - pod maską wylądowały znacznie większe turbosprężarki. Zadbano też o wytrzymalszy osprzęt i odpowiednie oprogramowanie. Modyfikacje mechaniczne dotknęły tez skrzynię biegów, która musi przenieść na cztery koła ogromny moment obrotowy.

Ciekawostką jest wydech. W Niemczech tuner instalować będzie specjalny tłumik z funkcją maksymalnego wygłuszenia, tak aby spełnić normy stawiane przez władzę. Jeśli jednak fortunnie kupicie to auto i nie będziecie poruszać się po Niemczech, to dostaniecie odpowiednio głośny układ wydechowy. Ma on maksymalnie eksponować brzmienie V8-ki.

Wśród modyfikacji nie zabraknie też zmian w układzie jezdnym. Obniżone o 30 mm zawieszenie ma zapewnić lepsze właściwości jezdne i wyższą stabilność przy wysokich prędkościach.

Manhart zadba także o oprawę wizualną Audi RS Q8

Agresywny bodykit w połączeniu z wyróżniającym markę malowaniem i wielkimi felgami sprawia, że auto wyróżnia się z tłumu. W kabinie pojawi się nowe obszycie tapicerki oraz inne zdobienie elementów dekoracyjnych. Na kierownicy nie zabraknie też emblematu RQ 900, który przypomni o "unikalności" tego auta.

Tym bardziej, że na rynek trafi tylko garstka takich pojazdów. Manhart Performance wyprodukuje dokładnie 10 sztuk zmodyfikowanego Audi RS Q8. Cena? 280 000 euro. Nikt nie mówił, że będzie tanio.