Audi RS3 "testuje się" we Włoszech. Spokojnie, 5 cylindrów wciąż na swoim miejscu

Nasz czytelnik sfotografował lekko zamaskowane Audi RS3 podczas testów we Włoszech. Nowy model z Ingolstadt powinien ujrzeć światło dzienne już niebawem.

Audi A3 niedawno trafiło na rynek, a raptem kilka tygodni temu poznaliśmy model S3. Tymczasem kolejne sportowe dziecko marki z Ingolstadt jest w drodze - to Audi RS3 8Y, czyli kolejne wcielenie topowego modelu. Co o nim wiemy?

Nowe Audi RS3 wciąż będzie miało pięć cylindrów

Słynna i uwielbiana przez wielu jednostka 2.5 TFSI pozostanie pod maską tego auta. Według najróżniejszych doniesień ma oferować niezmiennie około 400 KM, tak aby rywalizować z Mercedesem-AMG A 45 S. Oczywiście przejdzie ona szereg modyfikacji, tak aby współgrać z nowymi normami Unii Europejskiej. Oznacza to wykastrowane brzmienie wydechu i zapewne lekkiego "laga" przy ruszaniu.

Przejdźmy jednak do przyjemniejszych rzeczy, czyli do stylistyki. Już pierwszy rzut okiem na zamaskowane auto sfotografowane przez naszego czytelnika zdradza, że mamy do czynienia z czymś więcej niż tylko "podkręconym S3". Folia z fikuśnymi wzorami skrywa pod sobą poszerzone nadkola, zaś w tylnym zderzaku nie sposób nie zwrócić uwagi na dwie masywne końcówki wydechu. Sam kształt zderzaków jest też inny niż w modelu S3.

Ciekawostką będą też wstawki w przednich lampach. Te zyskają sygnaturę świetlną w postaci słynnej wyścigowej "szachownicy". Będzie to wyróżnik zarezerwowany wyłącznie dla Audi RS3.

Spodziewać można się także zmian w kabinie, gdzie znajdziemy więcej czerwonych wstawek. Te zapewne będą widoczne w kratkach nawiewu (jako elementy w tym kolorze), przeszyciach czy w formie dwukolorowej tapicerki.

Audi RS3 - kiedy premiera?

Samochód w produkcyjnej formie powinniśmy zobaczyć na początku 2021 roku. Oznacza to więc, że w salonach pojawi się wiosną przyszłego roku.

Zdjęcia podesłał Antoni. Dziękujemy!