Audi SQ7 z poszerzeniami i mocniejszym silnikiem? Czemu nie!

Odrobina tuningu nikomu nie zaszkodzi. ABT wzięło na warsztat odświeżone Audi SQ7 i dorzuciło mu więcej charakteru - tak aby prezentowało się bardziej bojowo.

Audi SQ7 jest swego rodzaju sensownym kompromisem pomiędzy dobrymi osiągami a rodzinnym charakterem. Diesel w układzie V8 zdaje się być idealnym rozwiązaniem na długie podróże. Co zrobić jednak w sytuacji, kiedy i tutaj brakuje nam mocy? Seryjne 435 KM to solidny zapas mocy, zwłaszcza z momentem obrotowym wynoszącym 900 Nm.

Według ABT Audi SQ7 może być jeszcze szybsze

Dzięki magikom z tej firmy diesel V8 wycisnął z siebie 510 KM i aż 970 Nm momentu obrotowego. Wszystko to przekłada się na lepsze przyspieszenie - setka pojawia się na zegarach w 4,6 sekundy. A wszystko to można mieć w agresywniej stylizowanym aucie.

ABT przygotowało bowiem pakiet poszerzeń, który wyraźnie eksponuje masywną sylwetkę tego modelu. Na liście dostępnych opcji są także takie dodatki jak 22-calowe felgi czy dokładki zderzaków. Smaczkiem jest również lotka nad tylną klapą, która nadaje nieco sportowego charakteru.

Audi SQ7

Zmiany zaszły także we wnętrzu - Audi SQ7

ABT kocha elementy z włókna węglowego. Nie zdziwi więc Was fakt, że kokpit w dużej mierze wykończono tym materiałem. Jest to w sumie całkiem niezła zmiana, bowiem zastąpiono tutaj częściowo potwornie brudzący się dekor "piano black".

Oczywiście niemiecki tuner dorzucił od siebie także specjalny lewarek automatycznej skrzyni biegów oraz emblematy ABT, które znajdziemy na fotelach czy na podłokietniku.

Ceny modyfikacji nie zostały oficjalnie podane. Można jednak spokojnie przyjąć, że poniżej 10 000 euro ciężko będzie tutaj zejść z rachunkiem.