Ten Bentley Bentayga jest BARDZO duży. Długi rozstaw osi rozpieści pasażerów

Brakuje Ci miejsca na nogi, a Bentley Flying Spur jest zbyt ciasny? Oto odpowiedź na Twoje potrzeby: Bentley Bentayga EWB, czyli wersja z długim rozstawem osi. Tutaj na brak przestrzeni narzekać nie można.

Ile metrów oznacza luksus? W przypadku Bentleya - bardzo dużo. Na rynek wjeżdża Bentley Bentayga EWB 2023. To mierzący ponad 5,2 metra długości samochód, w którym sam rozstaw osi ma 3175 mm. A wszystko to dla dwóch indywidualnych foteli z tyłu, oferujących najwyższy standard podróżowania.

Bentley Bentayga EWB musi zapełnić specyficzną lukę

Trudno w to uwierzyć, ale w ofercie Bentleya nie ma obecnie prawdziwie przedłużanego auta. Po wycofaniu modelu Mulsanne największą limuzyną pozostał Flying Spur. Ten jednak nie spełnia oczekiwań absolutnie wszystkich klientów.

Bentley Bentayga EWB 2022

Odpowiedzią na potrzeby rynku ma więc być właśnie Bentayga EWB, która zyskała solidnie wydłużony rozstaw osi. 3175 mm wystarczyło, aby uzyskać zapas przestrzeni na dwóch indywidualnych tylnych fotelach.

Kluczem do sukcesu są też lotnicze fotele, które według Bentleya mają oferować najwyższy standard podróżowania. Posiadają one pełną regulację z poziomu dotykowego panelu, a zakres operacji pozwala na stworzenie komfortowej leżanki, na której miejsca nie zabraknie nawet koszykarzom z ligi NBA.

Poza tym pasażerowie mają tutaj do dyspozycji własny system inforozrywki, osobne strefy klimatyzacji oraz oczywiście funkcję podgrzewania, wentylowania i masażu w fotelach.

Bentley Bentayga EWB 2022

Większość elementów wykonana jest ręcznie

Klasyczna jakościowa robota Bentleya jest widoczna gołym okiem. Drewniane dekory oraz metalowe wstawki wykańczane i montowane są ręcznie, co gwarantuje najwyższy standard jakości w kabinie. Zresztą z tego właśnie słynie marka z Crewe w Wielkiej Brytanii.

Bentley Bentayga EWB wcale nie jest najmocniejszym autem w ofercie

Co ciekawe nie zdecydowano się tutaj na zastosowanie silnika W12. Jedyną opcją, przynajmniej na tę chwilę, jest solidna V8-ka, która generuje 550 KM i 770 Nm momentu obrotowego. Wszystko to trafia oczywiście na cztery koła.

Osiągi? Sprint do setki zajmuje tutaj 4,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 290 km/h. Na dynamikę narzekać więc nie można.

Bentley Bentayga EWB 2022

Bentayga to jeden z najważniejszych modeli marki

Sprzedaż tego auta stanowi ponad 1/3 całkowitego wolumenu marki. Co ciekawe Brytyjczycy zakładają, że wersja EWB stanowić będzie co najmniej 45% całkowitej sprzedaży Bentaygi. Domyślcie się gdzie ta wersja będzie cieszyła się szczególną popularnością - podpowiadam, chodzi o wyjątkowo ciepłe miejsce.