Bentley Bentayga - SUV najwyższej klasy

Bentley to firma jednoznacznie kojarzona z luksusem i prestiżem. Szybkie limuzyny marki należą do sennych marzeń wielu z nas. Tymczasem… Podczas targów w Detroit firma zapowiedziała nadejście zupełnej nowości.

Bentley Bentayga, bo tak będzie się nazywał nowy model prestiżowej marki, będzie przedstawicielem grupy luksusowych SUV-ów. Samochód ma stać się wzorem do naśladowania przez inne marki, tym samym dając swoim użytkownikom poczucie bezgranicznego prestiżu z dodatkiem offroadowego zacięcia.

Prezes zarządu marki Bentley, Wolgang Durheimer, skomentował nowy model słowami – „Bentayga to nazwa, która odpowiada wszystkiemu, z czym SUV poradzi sobie lepiej od pozostałych samochodów. Jest kombinacją najwyższego motoryzacyjnego luksusu oraz nadzwyczajnych właściwości jezdnych”.

Nowy Bentley ma zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku, jednak nie znamy dokładnej daty. Wiadomo także, że w sprzedaży dostępny będzie od przyszłego roku. Tymczasem możemy się jedynie nacieszyć krótkim filmem, który w zasadzie niewiele pokazuje.

https://www.youtube.com/watch?v=YUnBwnLU9Lw

https://www.youtube.com/watch?v=r7Q1bJvZdTU