Bentley Mulsanne Convertible pokazany po cichu

Bez szumu medialnego, tylko dla wybranych - w Dubaju pokazano nowego, odkrytego Bentleya. Powstanie tylko 19 egzemplarzy, a cena jest... zabójcza.

Od kiedy w 2010 roku Bentley przestał produkować model Azure, w ofercie marki nie było dużego, superluksusowego kabrio. Wreszcie wygląda na to, że niektórzy szczęśliwcy będą mieli okazje takie kupić. Premiera odbyła się po cichu we flagowym salonie Bentleya w Dubaju. Był tam youtuber Shmee150, który oczywiście wszystko sfilmował.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=vX-YdS3fT9I[/embedyt]

Powstanie jedynie 19 egzemplarzy Mulsanne Convertible. Ta liczba nie jest przypadkowa - Bentley powstał w 1919 roku, zaś pierwsze sztuki nowego kabrio trafią do klientów w 2019 roku, w stulecie firmy.
Pod maską będzie pracować twin-turbo V8 o pojemności 6,75 l i mocy 530 KM znany z Mulsanne Speed. Kabrio jest krótsze od limuzyny o 10 cm,

Cena nowego modelu ma wynosić około 3.5 miliona dolarów. Jeśli ktoś koniecznie chce mieć wielki, brytyjski kabriolet, nie ma innego wyjścia - nie można już kupić Phantoma Drophead Coupe, zaś zarówno odkryty Continentel, jak i Dawn to jednak nie to samo...