BMW 2 Coupe - Kilka nowości

Bawarczycy postanowili poszerzyć ofertę jednego z oferowanych przez nich mniejszych samochodów. BMW 2 Coupe zyska w ten sposób kolejne warianty wyposażone w napęd na cztery koła, nowe specyfikacje wyposażenia, a także nową wersję podstawową. Zobaczmy, co przygotowali.

Pierwszą z nowości w ofercie będzie model BMW 218i Coupe, który napędzany będzie 3-cylindrową jednostką napędową, wyposażoną w technologię TwinPower Turbo (system w pełni zmiennych faz rozrządowych Double Vanos, zmienny wznios zaworowy Valvetronic). Samochód ten będzie posiadał pojemność skokową silnika 1,5 litra oraz maksymalną moc 136 koni mechanicznych. Zgodnie z podanymi przez producenta informacjami, auto będzie rozpędzać się do 100 km/h w przeciągu 8,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wyniesie 212 km/h. Wyposażone w automatyczną przekładnię Steptronic ma zagwarantować średnie zużycie paliwa poziomie 5,1-5,5 litra.

Ponadto BMW zapewniło, że w ofercie pojawi się odmiana BMW 220d Coupe wyposażona w napęd na cztery koła xDrive. Dostępne będą także nowe specyfikacje wyposażenia, które zwiększą możliwość personalizacji pojazdu. Będą to: Advantage, Luxury Line, Sport Line, a także M Sport.

Paleta handlowa BMW 2 Coupe ma zostać poszerzona w marcu przyszłego roku.