BMW 850i nie sprzedało się za milion złotych. Dlaczego? Sprzedawca uznał, że to za mało

Można by uznać, że to "cebula" z polskiego podwórka klasyków, ale tym razem to amerykański tuner odrzucił 227 tys. USD za restomod BMW 850i. O co tu w ogóle chodzi?

Co tu się... ?! Nie zdziwiłbym się, jakby to była jakaś fantastyczna aukcja "zabytku PRL wyciągniętego z szopy", a napalony na "inwestycje" właściciel odrzucił 5000 zł za ruiny Syreny. Ale ta aukcja miała miejsce na Bring a Trailer, a jej obiektem było piękne BMW 850i. Owszem, po modyfikacjach. I owszem, z dość zagmatwaną historią. Ale samochód osiągnął naprawdę dużą kwotę.

227 tys USD za zmodyfikowane BMW 850i

Najwyraźniej wystawiającemu wydawało się, że BMW E31 naprawdę wystrzeliły w kosmos. To prawda, ale nie aż tak. Nawet jak są zmodyfikowane przez Renner Projekts.

A to BMW 850i wygląda naprawdę zacnie, z brązowym lakierem, kultowymi felgami BBS i beżowym wnętrzem. Seryjne V12 pod maską byłoby dopełnieniem idealnej "ósemki".

Ale Renner Projekts produkuje restomody na specjalne życzenie klientów. Projekt 8, bo tak nazywa się ta "ósemka" ma sporo modyfikacji, które jednocześnie obniżają wartość samochodu, jak i ją podnoszą.

BMW 850i

Przede wszystkim, samochód jest całkowicie odremontowany, na nowych częściach. Tyle, że... w większość pochodzą one z innych modeli.

No dobra, powiedzmy sobie szczerze. W tym BMW 850i gros "gratów" jest z BMW M5 E39. Zaczynając zresztą od silnika, który z fabrycznych 400 KM dostał kurację wzmacniającą na 485 KM. Lżejszy i znacznie mocniejszy silnik? Jesteśmy za. Nie ma też skrzyni automatycznej - jest sześciobiegowy "manual".

Z M5 pochodzą również hamulce. Te tylne, również z E39, ale przednie są już z nowszego modelu, czyli E60. Innymi słowy to kompletny projekt, który naprawdę robi świetne wrażenie.

Gdzie problemy?

Wiele osób już w trakcie aukcji zgłaszało, że coś jest nie tak z przebiegiem samochodu. Licznik wskazywał na znacznie mniejszą wartość niż dane z Carfax. To jednak projekt tuningowy, więc wymiana liczników również się odbyła. Nie wiadomo za to, jaki przebieg ma już zmodyfikowane BMW 850i.

No i rozumiem, jakby takie problemy mogły spowodować, że samochód nie znalazł kupca, albo licytacja przebiegła dynamicznie. Tymczasem wóz osiągnął milion złotych, a sprzedawca... nie zaakceptował tej kwoty. Za zmodyfikowane BMW z nieznanym przebiegiem? Ja bym brał, bo drugi raz już może nie być tak dobrze.

BMW 850i

Ale mimo aukcyjnych kontrowersji... to jedno z ciekawiej zrobionych BMW serii 8, jakie ostatnio widziałem.

źródło: Bring a trailer