BMW Concept Touring Coupe 2023. Wracamy do przeszłości

BMW Z3 Coupe wciąż jest marzeniem wielu osób. BMW Concept Touring Coupe 2023 pozostanie nim na zawsze. Niemcy stworzyli nowoczesną interpretację kultowego już modelu. Okazja ku temu jest naprawdę unikalna, gdyż samochód debiutuje podczas Concorso d'Eleganza Villa d'Este.

Już dawno za nami czasy, kiedy BMW Z3 Coupe można było kupić za skromną sumę. Teraz ten wyjątkowy samochód, którego powstało tylko 2071 egzemplarzy, jest rozchwytanym przez kolekcjonerów klasykiem. Niemcy przez wiele lat unikali pytań o następcę, ale jak widać ta myśl za nimi chodziła. BMW Concept Touring Coupe 2023 to nowoczesna interpretacja sportowego shooting brake'a, tym razem bazująca na modelu Z4.

BMW Concept Touring Coupe 2023. But klauna w nowym wydaniu

Takie pieszczotliwe określenie podąża za Z3 Coupe od wielu lat. Wynika ono ze specyficznego kształtu tego samochodu, z masywnym tyłem i lekkim oraz długim przodem.

Z4, jako następca Z3, jest doskonałą bazą dla nowego projektu. Koncepcja była tutaj bardzo prosta - wpasować w zgrabny sposób wydłużoną linię dachu, kryjącą długi bagażnik. Zmiany w stylistyce nie są więc duże. Zachowano między innymi oryginalny pas przedni i tylny.

BMW Concept Touring Coupe 2023

Niemcy postawili tutaj na elegancką kolorystykę i luksusowe wykończenie wnętrza. Zresztą nie jest to przypadek - Concept Touring Coupe debiutuje w ramach Concorso d'Eleganza Villa d'Este, czyli jednego z najbardziej prestiżowych konkursów elegancji na świecie.

BMW jest promotorem tego wydarzenia, a co roku auta tej grupy (głównie BMW i Rolls-Royce) uświetniają ogrody otaczające Villę d'Este i Villę Erbę. Oczywiście pierwsze skrzypce grają tutaj klasyki innych marek, ale obecności niemieckiego koncernu nie da się nie zauważyć.

BMW Concept Touring Coupe 2023 nigdy nie wyjedzie na drogi

Na to nie ma co liczyć. BMW od razu podkreśliło, że jest to "one-off", stworzony specjalnie na konkretną okazję. A szkoda, bo sercem tego egzemplarza jest 3-litrowa rzędowa szóstka, czyli wersja M40i. Ponad 380 KM w takim samochodzie brzmi co najmniej obiecująco.

Obok tego auta, w ogrodach Villi d'Este pojawi się też BMW 3.0 CSL, nowe M2, M3 CSL, a także inne unikalne projekty z gamy marki. Wybrani goście mają też okazję poznać z bliska nową Serię 5. Gwiazdą stanowiska Rolls-Royce'a będzie z kolei nowy model Spectre.