BMW M8 Gran Coupe Concept zwiastunem zmian w Monachium

Wszyscy się zmieniają. BMW także szykuje rewolucję stylistyczną, a jej zapowiedzią jest nowa Seria 8.

Jedną z gwiazd stoiska BMW w Genewie jest studyjny model M8 Gran Coupe Concept. Zapowiada on czterodrzwiowe coupe, które uzupełni w przyszłości gamę nadchodzącej Serii 8 i godnie zastąpi schodzącą z rynku Serię 6. Według Adriana Van Hooydonka model ten zapowiada zmiany w BMW, które już niebawem wejdą w życie.

Co więc zmieni się w stylistyce aut z Monachium? Powrócą ostrzejsze linie, nadwozia będą lżejsze stylistycznie, a całość będzie zdecydowanie bardziej wyrazista. Ach, no i nie zapominajmy od nerkach, które niestety osiągają kuriozalne rozmiary. Seria 8 wraz z X7 będą pierwszymi modelami, które otworzą niejako nowy rozdział w historii BMW. W ślad za nimi pójdzie X5 i nadchodząca Seria 3.

Skupmy się jednak na M8 Gran Coupe, gdyż już niebawem zobaczymy produkcyjną wersję tego modelu. Masywne wloty powietrza w zderzaku oraz mocno wyciągnięta ku tyłowi linia dachu tworzą niezwykle dynamiczną i ciekawą sylwetkę. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że model ten będzie znacznie ciekawszy od Serii 6 Gran Coupe. Wnętrze niedawno poznaliśmy na zdjęciach wykonanych najprawdopodobniej przez pracownika BMW - prosta i skierowana ku kierowcy deska rozdzielcza może i nie rzuci na kolana pod kątem wyglądu, ale jak to mawiają "nie można mieć wszystkiego". Szkoda, że ten element nie pójdzie w parze z ciekawym nadwoziem.

Seria 8 Gran Coupe ma także na nowo definiować luksus w tym modelu. Co to znaczy? Tego dowiemy się dopiero po premierze wersji produkcyjnej.