BMW rozpoczyna produkcję nowej Serii 3

Aktualna jeszcze generacja Serii 3 notuje coraz gorsze wyniki sprzedaży. To dobry moment na debiut zaawansowanego następcy, wykorzystującego szereg rozwiązań z Serii 5.

Nowe BMW Serii 3 można w zasadzie nazwać "skurczoną" Serią 5. Model ten będzie stylizowany w podobny sposób, choć zyska nieco więcej sportowego charakteru. Przód zostanie wyróżniony wąskimi i ostro zakończonymi lampami, które delikatnie zachodzą na błotniki. W linii bocznej widoczne będą dyskretne przetłoczenia, które płynnie przejdą w tylną część auta. Tutaj także postawiono na węższe lampy, które optycznie dynamizują sylwetkę BMW Serii 3.

Wnętrze z kolei zaprojektowano wedle najnowszych standardów marki. Będzie ono zbliżone do tego z nowego X5 i Serii 8. Panel klimatyzacji powędrował pomiędzy kratki wentylacyjne, a liczba przełączników została zredukowana. Na szczycie deski oczywiście króluje ekran systemu multimedialnego, już w najnowszym wariancie. Współpracować będzie on z cyfrowymi zegarami, także całkowicie nowymi.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=CNveDeN67eA[/embedyt]

Nowe BMW Serii 3 wyróżniać się będzie niskim współczynnikiem oporu powietrza (0,23). Obniżono także środek ciężkości i zredukowano o 50 kg masę samochodu. W efekcie prowadzenie ma być jeszcze lepsze, a jednostki napędowe będą zadowalały się mniejszą ilością paliwa.

Premiera nowego BMW Serii 3 nastąpi już za kilka dni w Paryżu.