BMW Serii 1 wygląda kontrowersyjnie. Czy skusi klientów? Wiemy ile kosztuje

Nowe BMW Serii 1 jest już dostępne w polskiej ofercie marki. Nowa generacja, będąca de facto bardzo głębokim liftingiem poprzednika, budzi wiele emocji. Ile kosztuje?

  • Nowe BMW Serii 1 jest już dostępne w Polsce
  • Do wyboru są 4 wersje napędowe

To była szybka zmiana. Po zaledwie 5 latach BMW Serii 1 zyskało "nowe" wydanie, które de facto jest gruntownym liftingiem dotychczasowego modelu. Nie brakuje tutaj jednak nowości, a pod wyraźnie odświeżonym nadwoziem kryją się zupełnie inne silniki.

Ile kosztuje ten model i co oferuje? Sprawdzamy to.

BMW Serii 1 kosztuje wyjściowo 149 000 złotych

W tej cenie dostępna jest wersja 120, która korzysta ze 170-konnej jednostki 1.5 (trzycylindrowej). To największa zmiana względem poprzednika - BMW postawiło tutaj na nową konstrukcję, stosowaną już w innych modelach. Moc na przednie koła przekazuje 7-biegowy dwusprzęgłowy automat.

Najtańszy wariant wizualnie nie rzuca na kolana, ale wyposażenie ma całkiem niezłe. Na pokładzie znajdziecie światła LED, system BMW Live Cockpit Plus z multimediami z oprogramowaniem Operating System 9, nawigację i czujniki cofania z kamerą.

BMW Serii 1 F70 cena polska

Poza wersją 120, w ofercie początkowo są też dwa diesle. Mowa tutaj o jednostce 118d (150 KM) i 120d (tu ciekawostka, jest raptem o 13 KM mocniejszy). Cena wariantu 118 to 155 000 złotych, a 120d 165 000 złotych.

Ofertę zamyka na tę chwilę model M135, już bez litery i w nazwie. Tutaj oczywiście znajdziemy napęd xDrive i 300 KM oraz 400 Nm do dyspozycji. Taka wersja to wydatek rzędu 235 000 złotych, oczywiście wyjściowo.

A lista opcji, jak na BMW przystało, jest oczywiście przyzwoita

W standardowych wersjach możemy wybrać pakiet sportowy M Design (wymaga dopłaty w wysokości 5900 złotych) lub pakiet sportowy M (13 300 zł dopłaty). Co ciekawe w gamie lakierów pojawił się ciekawy fioletowy odcień Thundernight, znany z BMW Z4 po liftingu.

Poza tym znajdziecie tutaj pakiet Premium (za 8100 złotych), oferujący m.in. adaptacyjne światła LED, dostęp komfortowy i ładowarkę indukcyjną. Pakiet Innowacji (14 400 złotych) dodaje te same elementy i dodatkowo wyświetlacz head-up, czy kamery 360 stopni.

Pakiet M Pro dodaje sportową kierownicę, sportowe fotele, wstawki M Shadowline, spoiler tylny i przyciemniane światła. Trzeba za niego zapłacić 6800 złotych.

Dealerzy przyjmują już zamówienia na ten samochód, a dostawy ruszą jesienią.