BMW Serii 1 Sedan oficjalnie - Na podbój Chin

BMW oficjalnie zaprezentowało Serię 1 w wydaniu sedan. Jeśli spodziewaliście się, że model ten trafi do Europy, to niestety mamy dla Was złe wieści.

 

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami BMW potwierdziło, iż Seria 1 Sedan nie będzie oferowana poza Chinami. Niektórzy upatrywali w tym modelu konkurencję dla Audi A3 Limousine i Mercedesa CLA (nadchodząca generacja A-klasy zyska “własnego” sedana).

BMW Serii 1 Sedan

BMW Serii 1 Sedan powstało na platformie wykorzystywanej m.in. przez model X1, 2 Active i Gran Tourer i MINI. W przeciwieństwie do wersji hatchback moc jest tutaj kierowana na przednią oś. Całkowita długość tego modelu to 4,45 m, rozstaw osi wynosi zaś 2,67 m. Pod maską znajdą się trzy benzynowe jednostki napędowe - 3-cylindrowe 1.5 generujące 136 KM i 220 Nm (oznaczenie 118i), oraz 4-cylindrowe 120i i 125i produkujące odpowiednio 192 i 231 KM. Silniki łączone będą z 6 i 8-biegowymi przekładniami automatycznymi.

BMW Serii 1 Sedan

Wyposażenie “jedynki” sedan jest zbliżone do tego oferowanego w Europie. W Chińskiej ofercie nie zabraknie wariantów Sport Line i Luxury Line. W nadkolach znajdą się felgi w rozmiarach od 16 do 18-cali. Ciekawostką jest standardowo oferowana klimatyzacja z wydajniejszymi filtrami, dbającymi o jakość powietrza we wnętrzu - w przypadku chińskiego smogu jest to niezbędny dodatek. Na liście opcji znajdzie się między innymi system BMW Connected oraz. Driving Assistant wraz z Parking Assistant.