Kolejna generacja BMW Serii 5 wyjechała na drogi. Co skrywa maskowanie?

Myśleliście, że nowe BMW Serii 5 to odległy temat? Nic bardziej mylnego - nowa generacja tego auta już jest testowana pod mocnym maskowaniem.

Nieco ponad rok temu poznaliśmy BMW Serii 5 w wydaniu po liftingu. Generacja G30 cieszy się ogromną popularnością na rynku i jest chętnie wybierana zarówno przez firmy, jak i przez klientów indywidualnych. Niemcy nie zwalniają jednak tempa i są już na etapie pierwszych testów kolejnego wcielenia. Co o nim wiemy?

BMW Serii 5 - zgodne z nowym językiem stylistycznym

Marka z Monachium drastycznie zmienia swój wizerunek. Odważne linie, wielkie nerki, nowe formy świateł - każdy nowy model zyskuje szereg unikalnych elementów. Nie inaczej będzie to wyglądało w Serii 5, która także zyska nową prezencję. Tutaj jednak nie spodziewamy się tak odważnych decyzji, jak chociażby w iX (nerki), czy w Serii 4.

Zobacz zdjęcia nadchodzącego BMW Serii 5

Bardzo mocne maskowanie póki co dokładnie skrywa wszystkie detale. Światła przednie i tylne to także "tymczasowe" zaślepki, które mają po prostu spełniać swoją rolę. Pierwsze zdjęcia zamaskowanych aut sugerują za to dobre proporcje nadwozia i potencjalnie bardziej klasyczny front.

Maskowanie "zasłania" także coś na kształt nerek, choć może to być dobra zmyłka dla fotografów. Niemniej liczymy na to, że te pozostaną raczej bardziej klasyczne w swojej formie, niż w wydaniu na naszym renderze przygotowanym przez motor.es.

BMW Serii 5 2024 BMW Serii 5 2024

Nowe BMW Serii 5 wprowadzi wiele nowości w napędzie

Przede wszystkim podstawą będą silniki wyposażone w tak zwaną "miękką hybrydę". Do nich dołączą z kolei wersje plug-in hybrid oraz całkowita nowość - w pełni elektryczne wydanie tego auta. BMW stawia na dość prostą koncepcję - spalinowe auta będą póki co oferowane równolegle także w elektrycznych wersjach. Idealnym przykładem jest tutaj i4, które dostaniemy także jako spalinową "czwórkę" Gran Coupe.

Taka strategia to szereg zalet. Przede wszystkim klientom łatwiej będzie "przesiąść" się na elektryka, a marka unifikując dużą część konstrukcji ma większe pole do popisu w temacie redukcji kosztów.

Premiera? Stawiamy na rok 2023

Odświeżona Seria 5 G30 ma przed sobą co najmniej 3 lata życia. Obstawiamy bezpiecznie, że nowa "piątka" zostanie pokazana pod koniec 2023 roku, a na rynek trafi na początku kolejnego roku. Na jej pokładzie znajdzie się zapewne wiele technologii z nadchodzącej "siódemki", którą poznamy już jesienią w formie konceptu.