BMW Serii 5 2024 G60. Tak wygląda nowa limuzyna z Bawarii!

Jeśli nie możecie doczekać się premiery nowego BMW Serii 5 2024 G60, to mamy dla Was coś na zaspokojenie apetytu. Do sieci wyciekło pierwsze zdjęcie tego samochodu. To bez wątpienia będzie jeden z najładniejszych samochodów marki!

Bez kontrowersji i bez szalonych pomysłów, za to z dużą dozą elegancji i nowoczesności. BMW Serii 5 2024 G60 oficjalnie ujrzy światło dzienne w przyszłym tygodniu. My jednak już teraz możemy pokazać Wam ten samochód. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie pasa przedniego i linii bocznej.

BMW Serii 5 2024 G60. Klasyka w dobrym stylu

O ile BMW Serii 7 zaskoczyło wszystkich specyficznym pasem przednim i wielkimi nerkami, a SUV XM jest odlotowym podejściem do stylistyki marki, o tyle Seria 5 stawia na klasykę. Styliści marki postawili tutaj na spokojniejszą i bardzo przyjemną dla oka linię.

Patrząc na pierwsze zdjęcie, które pojawiło się w sieci, ciężko nie mieć skojarzeń z modelem E60. Dzieło Chrisa Bangle'a doskonale się zestarzało i wciąż robi świetne wrażenie. Pas przedni modelu G60 nawiązuje nieco do swojego numerycznego kuzyna kształtem świateł i grillem.

BMW Serii 5 2024 BMW Serii 5 2024

W linii bocznej postawiono na gładkość, z małą liczbą przetłoczeń i z ukrytymi klamkami. To wyróżnik wszystkich nowym BMW, do którego warto się przyzwyczaić.

Tył częściowo poznaliśmy kilka tygodni temu. Tutaj znajdziemy więcej podobieństw do Serii 7, głównie za sprawą wąskich i podłużnych lamp. Rejestracja znalazła się jednak na pokrywie bagażnika, co optycznie "odchudza" całą bryłę.

Pierwsze zwiastuny sugerują kokpit w stylu Serii 7

na pewno nie zabraknie tutaj zakrzywionych ekranów i "kryształowej" listwy z unikalnym podświetleniem. BMW skupia się na minimalistycznym podejściu do wnętrza, tak więc liczba przycisków zostanie ograniczona do absolutnego minimum.

Cały przekrój wariantów napędowych w jednym aucie

BMW Serii 5 2024 G60 wyróżnia się tym, że obok siebie w ofercie stanie wersja benzynowa, wysokoprężna, hybrydowa i elektryczna. Na zdjęciu widzie BMW i5 2024 G60E, czyli właśnie wariant na prąd.

To bardzo ważny dla marki model, gdyż ma być jednym z kluczowych filarów elektryfikacji gamy marki. Dostaniemy tutaj nie tylko duży akumulator, ale też mocne silniki.

Poza tym pod maską pojawi się cały przekrój 4 i 6-cylindrowych silników spalinowych. Ofertę zamknie BMW M5, które zyska jednostkę V8 z układem plug-in hybrid, oferującą ponad 650 KM.