BMW Serii 5 jest teraz bardziej M. To jeszcze nie ta wersja, na którą czekacie

Nim pełnoprawna litera M zagości na tym samochodzie, możemy zadowolić się jej substytutem. BMW Serii 5 G60 zyskało cały pakiet elementów M Performance, które wpływają na wygląd i właściwości jezdne tego samochodu. Przyglądamy się nowościom w gamie tego auta.

Części M Performance w dość krótkim czasie zyskały ogromną popularność. Wiele osób chętnie decyduje się na "fabryczny tuning" swoich aut, gdyż dzięki temu łączą jakość i dobry styl. Do rodziny modeli, które można podrasować już w salonie, dołączyło BMW Serii 5 G60.

Niemiecka marka przygotowała kompleksowy pakiet akcesoriów oraz elementów wpływających na właściwości jezdne tego auta. Co ciekawe dostaniemy je nie tylko w wersji spalinowej, ale także w elektrycznym BMW i5.

Na czym więc znajdziemy znaczki M Performance w BMW Serii 5 G60?

Oczywiście w oczy najbardziej rzucają się wstawki w nadwoziu, które wykonano z włókna węglowego. Dokładki zderzaków i progów, obudowy lusterek i lotka na pokrywie bagażnika podkreślają sportowy charakter tego samochodu.

To jednak nie wszystko. Możemy skusić się na większy dyfuzor, a karbonem wykończymy nawet "płetwę rekina" na dachu tego auta.

BMW Serii 5 G60 M Performance

A jak już skończycie z nadużywaniem węgla, opisując go jako "medyczny", możecie skusić się na naklejki na różne części nadwozia. Charakterystyczny pas, który ciągnie się przez całą długość auta, oraz ozdobniki zderzaków pozwalają na stworzenie naprawdę unikalnie i dobrze wyglądającego samochodu.

Oczywiście nie zabrakło tutaj także długiej listy felg. Dostępne są w różnych rozmiarach i wzorach (Style 942M, Style 939M, Style 943M), tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Te największe bez problemu wchodzą także do BMW i5, co ucieszy fanów elektryków (i nieco zmniejszy zasięg tego auta).

Wisienką na torcie pozostaje układ hamulcowy. Opcjonalny pakiet M Performance wprowadza 6-tłoczkowe czerwone zaciski z przodu i jednotłoczkowe z tyłu. Tarcze są też nawiercane i wentylowane.

To oczywiście nie wszystko

Na liście M Performance znajdziemy też takie elementy jak korek wlewu paliwa (i obudowa gniazda ładowania dla elektryka), nakrętki czy nakładki na wentyle. Docelowo zaś oferta poszerzy się o nowe elementy wykończenia wnętrza, wykorzystujące głównie włókno węglowe - co nie powinno nikogo dziwić.

BMW Serii 5 G60 M Performance

Sprzedaż elementów z pakietu M Performance ruszy lada chwila. BMW Serii 5 można więc zamawiać już w nieco "ostrzejszym" wydaniu, czekając cierpliwie na pełnoprawną "piątkę" z literą M.