BMW X2 szykuje się do debiutu. Grill oświetli Wam drogę do premiery

Druga generacja BMW X2 jest już gotowa do rynkowego debiutu. Nim jednak poznamy ten model w pełni oficjalnie, marka z Bawarii przygotowała zestaw zwiastunów. Zobaczmy więc czego możemy spodziewać się po tym aucie.

Druga generacja BMW X2 zmieni się nie do poznania. Niemcy wciąż widzą ogromny potencjał w tym modelu, aczkolwiek tym razem stawiają na zupełnie inną koncepcję nadwozia. Ta jest nam doskonale znana, gdyż Niemcy stosują ją od lat - i możecie spodziewać się o jaką zmianę chodzi.

Nowe BMW X2 będzie "mini X6-ką"

I to w każdym calu. Możemy już pożegnać auto, które wyglądało jak skrzyżowanie SUV-a z hatchbackiem. Nowa generacja X2 stawia znaną z modeli X4 i X6 tylną część nadwozia, z charakterystycznie poprowadzoną linią dachu i tylnej szyby.

Taki zabieg nie jest przypadkowy. Nadwozia, które można podpisać marketingowo jako "coupe-SUV" są przebojem, choć oferują mniejszą praktyczność. Jak widać dla wielu osób najważniejszy jest po prostu wygląd.

BMW X2 z większego brata, a konkretniej z X6, zaczerpnie wiele rozwiązań. Przede wszystkim przednie światła zyskają podobną sygnaturę świetlną. Do tego w X2 zadebiutuje podświetlany grill, także kojarzony z topowymi modelami marki.

Tutaj dodatkowo pojawiła się oświetlona "ramka", niczym w BMW Serii 7. Tym samym na drodze ten model zyska wyjątkową sygnaturę świetlną, która wyróżni go z tłumu innych samochodów.

BMW X2 2024

BMW X2 i BMW iX2. Po raz pierwszy dostaniemy też elektryczny wariant

Nowa konstrukcja umożliwia marce stworzenie trzech wariantów napędowych - benzynowych, wysokoprężnych i elektrycznych. BMW iX1 zostało ciepło przyjęte przez rynek i cieszy się sporą popularnością. Do tego występuje już w dwóch wariantach - do wersji eDrive30 dołączyła eDrive20, oferująca 204 KM i napęd na jedną oś.

Podobny zestaw znajdziemy też w nowym BMW X2. Gama silników benzynowych wykorzysta konstrukcje 3 i 4-cylindrowe. Ofertę tutaj zamknie wariant M35i xDrive, który właśnie trafił do oferty w bliźniaczym modelu X1. Podobnie prezentować się będą diesle. Dwie wersje elektryczne dadzą z kolei szerszy wybór osobom, które oczekują auta poruszającego się wyłącznie na prądzie.

Oficjalna premiera nowego BMW X2 odbędzie się w najbliższych tygodniach. Auto do sprzedaży trafi na początku przyszłego roku.