BMW X2 Concept - Gdzie go upchnąć?

BMW sukcesywnie wypełnia nisze w swojej ofercie. Nawet jeśli samo je tworzy. Na targach w Paryżu zaprezentowali uzupełnienie "parzystych X" - X2. Póki co tylko jako Concept, ale spodziewajmy się tego samochodu również na ulicach.

Co prawda, do premiery zostało nam mniej więcej półtora roku (spodziewamy się jej na targach genewskich w 2018), ale prototyp nie jest na tyle oddalony od rzeczywistości, żeby nie pokazać zarówno kierunku w jakim podąży stylistyka BMW, jak i samego modelu.

Model X2 ma zostać uplasowany, jak można się było tego spodziewać, pomiędzy X1 i X3. Tyle tylko, że nie jest, wzorem większych "parzystych", po prostu SUV-em z opuszczonym dachem. X2 przypomina nieco podniesionego hatchbacka serii 1, połączonego z vanowatą sylwetką serii 2.

Samochód korzystać będzie z platformy serii 2 Active Tourer, bądź nowej 1, a więc z architekturą pozwalającą na zastosowanie przedniego napędu, lub opcjonalnie 4x4 xDrive. Mówi się też o hybrydzie, a także o wersji M, z silnikiem 2.0 o mocy ok. 300 KM.

Konkurencji należy szukać pomiędzy Audi Q2, a Mercedesem GLA.