BMW X7 2023 "wyciekło" do sieci. Jak ocenicie nowe światła?

To tylko jedno zdjęcie - ale bardzo ważne. Pokazuje ono jaki kierunek przyjmuje ta marka w swoich topowych modelach. Przed Wami BMW X7 2023.

Oczywiście jak zwykle ktoś wypuścił do sieci zdjęcie, które jest w marnej jakości. W przypadki nie ma co wierzyć - często tego typu akcje są organizowane przez producentów, celem podsycenia zainteresowania. Czy tak jest w tym przypadku? Tego nie wiemy, ale na pewno mamy tutaj do czynienia z czymś ważnym. BMW X7 2023 może i nie jest najbardziej rewolucyjnym autem marki, ale tuż przed premierą nowej Serii 7 pokazuje zmiany w stylistyce, których możemy się spodziewać.

BMW X7 2023 - całkowicie nowa twarz marki

To właśnie front może budzić najwięcej kontrowersji. Nie od dzisiaj wiadomo, że Niemcy szykowali całkowicie nową koncepcję, która zerwie z dotychczas stosowanymi pomysłami. Ringi i tak już ustąpiły miejsca kanciastym ledom. Teraz czas na kolejny krok.

BMW X7 2023 BMW X7 2023

BMW X7 2023 zyskuje podzielone przednie lampy - z pasami LED w górnej części zderzaka (na krawędzi maski) i z większymi lampami ukrytymi nieco niżej.

Nie jest to nowa koncepcja dla rynku. W końcu szereg producentów od dawna stosuje takie rozwiązanie. Ja widzę tutaj pewne podobieństwo do Hyundaia Santa Fe, co jest swego rodzaju niespodzianką.

Co ciekawe sam kształt "nerek", czyli grilla, nie uległ wielkim zmianom. Przeprojektowano za to cały zderzak - jest teraz zdecydowanie bardziej kanciasty.

BMW X7 2023 zmieni się też z tyłu oraz w środku

Tylna część nadwozia nie przejdzie jednak aż takiej rewolucji. Tutaj oczekujemy nowej sygnatury świetlnej lamp oraz odświeżonego zderzaka.

Więcej nowości zagości za to w kabinie. Przede wszystkim zadebiutuje tutaj nowy system operacyjny, korzystający z dwóch wielkich ekranów o zakrzywionym kształcie. To samo rozwiązanie stosowane jest już z powodzeniem w BMW iX, BMW i4 i Serii 2 AT.

Model X7 plasowany jest na szczycie gamy SUV-ów, jednak lada chwila odda koronę swojemu sportowemu kuzynowi. W drodze jest bowiem topowe BMW XM, które ma oferować luksus i ogrom przestrzeni. Tutaj także czeka nas odważna stylistyka, którą zapowiedziano już samochodem studyjnym.

BMW X7 2023

Oficjalna premiera X7 odbędzie się za to lada chwila - być może jeszcze w tym tygodniu.