BMW X7 z V12 trafi do sprzedaży? Zdradza to oprogramowanie największego SUV-a BMW

Czasami warto pogrzebać w kodzie komputera sterującego autem. Jeden z użytkowników forum Bimmerpost odkrył, że w X7 jest zestaw zegarów z wersji M60i.

Wszystko wskazuje więc na to, że największy SUV w gamie BMW otrzyma wariant z jednostką V12 pod maską. Informacje na temat takiej odmiany pojawiały się już od dawna, aczkolwiek dopiero teraz mamy pierwsze potwierdzenie. Nie jest ono czysto oficjalne, ale wychodzi bezpośrednio z BMW. Okazuje się bowiem, że w komputerze auta zakodowany jest zestaw zegarów dla odmiany X7 M60i. Odkrył to jeden z użytkowników forum Bimmerpost, specjalizujący się w programowaniu komputerów BMW. M60i byłby wariantem wykorzystującym jednostkę napędową z BMW M760iL xDrive, czyli motor 6.6 V12 generujący ponad 600 KM.

Czy BMW zdecyduje się na wprowadzenie takiej wersji do sprzedaży? Istnieje spora szansa na to, że Niemcy czekają na premierę Mercedesa-Maybacha GLS, który to ma posiadać jednostkę V12 pod maską. Byłby to zdecydowany ukłon w kierunku klientów z najwyższej półki, którzy z jakiegoś powodu woleliby SUV-a zamiast limuzyny.

Aktualnie najmocniejszym silnikiem w BMW X7 jest wariant M50i z jednostką 4.4 V8 o mocy 523 KM.